Peszko odszedł z Lechii Gdańsk

Peszko odszedł z Lechii Gdańsk fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Lechia.net

Sławomir Peszko od środy nie jest piłkarzem Lechii Gdańsk, informuje serwis Lechia.net.

Peszko był niechciany w Lechii już podczas zimowego okna transferowego. Nie chciał też drastycznie obniżyć swoich wymagań finansowych, by pozostać w Gdańsku. Szczególnie, że Lechia miała wobec niego wielomiesięczne zaległości. Z ich powodu złożony został do Polskiego Związku Piłki Nożnej później rozpatrzony pozytywnie wniosek o zerwanie kontraktu z winy klubu, co zmusza gdańszczan do wypłacenia dotychczasowych zarobków, a także zbilansowania ewentualnej różnicy pensji w porównaniu z nowym klubem aż do końca zerwanej umowy, czyli 30 czerwca 2020 roku.

W razie restartu rozgrywek Peszko może podpisać umowę z dowolnym klubem.

35-latkiem zimą interesowały się mniej lub bardziej Wisła Płock i Wisła Płock z Ekstraklasy, Widzew Łódź z drugiej ligi, ale też Wieczysta Kraków z okręgówki.

Peszko w trwającym sezonie wystąpił w 18 meczach Ekstraklasy, strzelając trzy bramki i zaliczając dwie asysty.

Jest kolejnym piłkarzem, który odchodzi z Lechii z powodu niewypłacalności klubu - wcześniej na podobny ruch zdecydowali się Rafał Wolski (Wisła Płock) oraz Artur Sobiech (Fatih Karagümrük).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy