Peszko z lukratywnymi warunkami w Wieczystej Kraków. Ekstraklasowa pensja

Peszko z lukratywnymi warunkami w Wieczystej Kraków. Ekstraklasowa pensja fot. KS Wieczysta Kraków
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cezary Kowalski (Polsat Sport)

Cezary Kowalski z Polsatu Sport przekonuje, że Sławomir Peszko na mocy kontraktu zawartego z Wieczystą Kraków będzie zarabiał 40 tysięcy złotych netto miesięcznie.

Doświadczony skrzydłowy był już od dłuższego czasu łączony z przenosinami do zespołu występującego w małopolskiej okręgówce.

Były reprezentant Polski dość długo wzbraniał się jednak z podjęciem decyzji o przeprowadzce do zespołu z piątej klasy rozgrywkowej, ale koniec końców biznesmen Wojciech Kwiecień, do którego należy klub, przekonał piłkarza do zaangażowania się w pomoc drużynie w wywalczeniu awansu do IV Ligi.

Sławomir Peszko związał się z Wieczystą Kraków do końca czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

Nie jest także żadną tajemnicą, że 35-letni zawodnik na mocy zawartego porozumienia będzie mógł liczyć na bardzo wysokie zarobki na tym poziomie rozgrywkowym w kraju.

Cezary Kowalski z Polsatu Sport przekonuje, że doświadczony skrzydłowy będzie inkasował aż 40 tysięcy złotych netto miesięcznie, co oznacza, że w przypadku reprezentowania klubu przez dwa lata zgarnie blisko milion złotych.

Na takie pieniądze były gracz Wisły Płock, Lecha Poznań, 1. FC Köln, Wolverhampton, Parmy, Wisły Kraków i Lechii Gdańsk mógł jeszcze liczyć ze strony przedstawicieli wspomnianych „Nafciarzy” oraz Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, którzy przed nastaniem kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa byli gotowi mu tyle zaoferować.

Zatrudnianie tak wiekowego zawodnika na takich warunkach w tak niskiej klasie rozgrywkowej skrytykował między innymi Dariusz Dziekanowski na łamach „Przeglądu Sportowego” tuż przed ogłoszeniem komunikatu o pozyskaniu Sławomira Peszki przez Wieczystą Kraków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy