Petr Čech oraz Marina Granowskaja odejdą z Chelsea?!

Petr Čech oraz Marina Granowskaja odejdą z Chelsea?! fot. Chelsea
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: The Athletic

Decyzja Romana Abramowicza o sprzedaży Chelsea sprawia, że Petr Čech, Marina Granowskaja oraz Bruce Buck mogą wkrótce również pożegnać się z angielskim klubem – informuje „The Athletic”.

Roman Abramowicz ogłosił kilka dni temu swoją decyzję o sprzedaży Chelsea, której właścicielem pozostawał od 2003 roku. Jest ona wynikiem zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, wobec której brytyjski rząd nakłada bolesne sankcje na rosyjskich oligarchów. Abramowicz dotychczas nie został nimi dotknięty, lecz wciąż istnieje takie ryzyko.

Jak donosi „The Athletic”, decyzja Abramowicza może przyczynić się do odejścia z Chelsea jego bliskich współpracowników. Chodzi o Bruce’a Bucka, Marinę Granowskaję oraz Petra Čecha.

Buck towarzyszył Rosjaninowi od początku jego rządów w angielskim klubie. To on wówczas objął stanowisko prezesa, które piastuje aż do dzisiaj. Anglik z pewnością należy do jednego z najbardziej zaufanych ludzi właściciela Chelsea.

Gdy rosyjski oligarcha kilka lat temu ograniczył swoje zarządzanie, to Marina Granowskaja wyrosła na najważniejszą i najbardziej wpływową osobę w klubie. Odpowiadała między innymi za politykę transferową, a także prowadziła negocjacje z innymi drużynami oraz zawodnikami.

Bezpośrednio po odwieszeniu butów na kołku Čech wrócił do Chelsea, ale tym razem w roli dyrektora technicznego. Poza pełnieniem obowiązków wynikających z jego stanowiska, stanowi również spore wsparcie dla klubowych bramkarzy. O pomocy 39-latka wielokrotnie wypowiadał się Édouard Mendy.

Te informacje postanowił skomentować menedżer Chelsea Thomas Tuchel, który wyraził swoje zaniepokojenie możliwymi odejściami. Wierzy, że finalnie Granowskaja, Čech oraz Buck pozostaną na swoich stanowiskach.

- To nie będzie mój wybór. To jest część całej tej sytuacji. Mogę tylko powiedzieć, że do tej pory była to doskonała współpraca, z której byłem bardzo zadowolony.

- Mam nadzieję, że tak zostanie, ale nie mam na to wpływu i informacji, jakie zapadną w najbliższej przyszłości decyzje - mówi Tuchel.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy