Piątek: Anglicy od razu przechodzą do konkretów. 30 milionów euro na stole!

Piątek: Anglicy od razu przechodzą do konkretów. 30 milionów euro na stole! fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Premier League nie kazała długo na siebie czekać w kwestii Krzysztofa Piątka. Ledwie ogłoszono gotowość sprzedaży Polaka, a już na stole pojawiła się oferta Aston Villi.

Klub z Birmingham złożył propozycję w wysokości 30 milionów euro. Wydaje się, że to nieco mniej niż oczekiwany przez Milan zwrot zainwestowanych w zakup zawodnika 35 milionów euro, jednak jednocześnie daje miejsce do negocjacji. Włosi jeszcze nie dali odpowiedzi na ofertę Anglikom, którzy szybko muszą sprowadzić atakującego po bardzo poważnej kontuzji Wesleya - Brazylijczyk na pewno nie pojawi się na boisku aż do wczesnej jesieni.

Niewykluczone, że dojdzie do licytacji o polskiego napastnika, bo poważne zainteresowanie spośród klubów Premier League wyraża choćby Newcastle United.

Nie wiadomo jeszcze też, jak na angielski kierunek zapatruje się sam Piątek, który początkowo wyrażał chęć pozostania w Milanie i walki o pierwszy skład. Wobec braku wiary w niego ze strony zarządu klubu może jednak zmienić nastawienie.

24-latek, podobnie jak cały zespół, w trwającym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. W 18 występach strzelił tylko cztery gole.

W debiutanckim sezonie w Serie A, czyli 2018/2019, najpierw w barwach Genoi, a potem już Milanu, zaliczył 22 trafienia w 37 spotkaniach ligowych, dorzucając do tego osiem goli w pięciu meczach Pucharu Włoch.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Nigel Robertha na radarze Legii Nigel Robertha na radarze Legii FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy