Piątek i spółka wysłani na kurs języka niemieckiego. Hertha ma dość milczenia na boisku

Piątek i spółka wysłani na kurs języka niemieckiego. Hertha ma dość milczenia na boisku fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Przedstawiciele Herthy postanowili wysłać wszystkich obcokrajowców nieposługujących się językiem niemieckim na kurs, aby ci poprawili swoją komunikację na boisku i ze sztabem szkoleniowym - uważa „Bild”.

Ekipa z Berlina zamierza w trwających rozgrywkach włączyć się na poważnie do walki o wyższe cele na krajowym podwórku.

Tymczasem po rozegraniu czterech spotkań plasuje się na odległym 15. miejscu z dorobkiem zaledwie trzech zdobytych punktów i stratą już siedmiu „oczek” do prowadzącego RB Lipsk.

Sztab szkoleniowy uważa, że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest... milczenie wielu podstawowych zawodników na boisku, ponieważ spora grupa obcokrajowców występujących w pierwszym składzie nie porozumiewa się w języku niemieckim, co ma utrudniać komunikację w trakcie ligowych pojedynków.

Z tego też powodu dziennikarze „Bilda” uważają, że przedstawiciele Herthy postanowili w końcu rozwiązać ten problem i wysłali wszystkich zagranicznych piłkarzy na kurs niemieckiego.

Każdy z nich ma na razie do wyboru branie udziału w zajęciach indywidualnych oraz grupowych, na których ma pojawiać się przynajmniej raz w tygodniu.

W grupie graczy skierowanych na naukę języka naszego zachodniego sąsiada został wysłany z pewnością Krzysztof Piątek czy kapitan zespołu - Dedryck Boyata, który po ponad roku spędzonym w drużynie z Berlina nie opanował jeszcze na tyle niemieckiego, aby móc się nim płynnie posługiwać.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy