Piątek i spółka wysłani na kurs języka niemieckiego. Hertha ma dość milczenia na boisku

Piątek i spółka wysłani na kurs języka niemieckiego. Hertha ma dość milczenia na boisku fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Przedstawiciele Herthy postanowili wysłać wszystkich obcokrajowców nieposługujących się językiem niemieckim na kurs, aby ci poprawili swoją komunikację na boisku i ze sztabem szkoleniowym - uważa „Bild”.

Ekipa z Berlina zamierza w trwających rozgrywkach włączyć się na poważnie do walki o wyższe cele na krajowym podwórku.

Tymczasem po rozegraniu czterech spotkań plasuje się na odległym 15. miejscu z dorobkiem zaledwie trzech zdobytych punktów i stratą już siedmiu „oczek” do prowadzącego RB Lipsk.

Sztab szkoleniowy uważa, że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest... milczenie wielu podstawowych zawodników na boisku, ponieważ spora grupa obcokrajowców występujących w pierwszym składzie nie porozumiewa się w języku niemieckim, co ma utrudniać komunikację w trakcie ligowych pojedynków.

Z tego też powodu dziennikarze „Bilda” uważają, że przedstawiciele Herthy postanowili w końcu rozwiązać ten problem i wysłali wszystkich zagranicznych piłkarzy na kurs niemieckiego.

Każdy z nich ma na razie do wyboru branie udziału w zajęciach indywidualnych oraz grupowych, na których ma pojawiać się przynajmniej raz w tygodniu.

W grupie graczy skierowanych na naukę języka naszego zachodniego sąsiada został wysłany z pewnością Krzysztof Piątek czy kapitan zespołu - Dedryck Boyata, który po ponad roku spędzonym w drużynie z Berlina nie opanował jeszcze na tyle niemieckiego, aby móc się nim płynnie posługiwać.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy