Piątek może wrócić do Serie A, ale czeka... na pozytywne zakończenie negocjacji Juventusu

Piątek może wrócić do Serie A, ale czeka... na pozytywne zakończenie negocjacji Juventusu fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Krzysztof Piątek zdaniem włoskich mediów w dalszym ciągu może wrócić do Genoi. Jego ewentualny powrót do Serie A jest jednak uzależniony od rozwiązania kwestii najbliższej przyszłości Gianluki Scamaccy - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Środkowy napastnik reprezentacji Polski nie czuje się nazbyt komfortowo w szeregach Herthy i dlatego w pozytywny sposób odniósł się do możliwości cofnięcia się w czasie poprzez ponowne zasilenie szeregów Genoi.

Nie tak dawno dziennikarze „Tuttosport” uważali, że temat transferu 25-letniego zawodnika był już bardzo zaawansowany i miał on na początku roku przejść testy medyczne w „Rossoblu”.

Nic takiego nie miało jednak miejsca, ale „La Gazzetta dello Sport” informuje, że władze ekipy ze Stadio Luigi Ferraris rzeczywiście myślą o sprowadzeniu do siebie Krzysztofa Piątka.

Cała operacja ma jednak bardzo delikatny charakter, ponieważ drużyna walcząca o utrzymanie w Serie A nie może sobie pozwolić na wyłożenie sumy spełniającej oczekiwania zespołu z Berlina, dlatego jest gotowa zaoferować jedynie odpłatne wypożyczenie reprezentanta Polski za kwotę wynoszącą około trzy miliony euro.

Ewentualna operacja związana z powrotem środkowego napastnika na Półwysep Apeniński może nabrać poważnych kształtów dopiero przed zamknięciem zimowego okna transferowego, ponieważ do tego momentu Genoa ma poznać plany na najbliższą przyszłość Gianluki Scamakki.

22-letni zawodnik przebywa obecnie w „Rossoblu” na zasadzie wypożyczenia z Sassuolo i cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Do tej pory najwięcej mówiło się o jego ewentualnej przeprowadzce do Fiorentiny, Milanu, Bologny, Parmy czy Hellasu Verona, ale teraz na tapecie znalazł się temat przenosin młodego napastnika do Juventusu.

„Stara Dama” poszukuje wartościowego uzupełnienia linii ataku zespołu prowadzonego przez Andreę Pirlo i chciałaby wypożyczyć młodzieżowego reprezentanta Włoch z zawarciem opcji definitywnego wykupu.

Sassuolo nie jest na razie zainteresowane taką formą transakcji i wolałoby zarobić teraz lub latem około 20-25 milionów na zakończeniu współpracy z Scamaccą.

Drużyna z Turynu nie składa jednak broni i będzie w dalszym ciągu rozmawiać ekipą z Mapei Stadium. Z kolei na rezultaty tych negocjacji będzie czekać Genoa oraz Krzysztof Piątek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy