Piątek straci konkurenta? Dwa kluby chcą André Silvę

Piątek straci konkurenta? Dwa kluby chcą André Silvę fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Tuttosport

André Silva znajduje się na celowniku Marsylii oraz Monaco.

23-latek spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Sevilli. Teraz wraca do Włoch i chce zaprezentować się jak najlepiej przed nowym szkoleniowcem Milanu, Marco Giampaolo.

Wydaje się jednak, że mimo wszystko Portugalczyk pożegna się z San Siro. Jego szanse na grę w podstawowym składzie są nikłe, zważając na znakomity poprzedni sezon w wykonaniu Krzysztofa Piątka. Pewne jest natomiast, że Silva nie pogodzi się z rolą zmiennika.

Z tego względu musi rozejrzeć się za nowym miejscem pracy. Zdaniem włoskiej prasy o jego względy zabiegają kluby z Francji. Napastnik znalazł się bowiem na celowniku Marsylii i Monaco.

W pierwszej z tych ekip 23-latka miałby za zadanie wypełnić lukę po Mario Balotellim, który nie przedłużył umowy i może trafić do West Hamu. Jeśli chodzi natomiast o transfer do Księstwa, tam miałby prawdopodobnie stworzyć duet z jednym z dwójki Jovetić-Falcao.

Ewentualny nabywca karty zawodniczej Portugalczyka będzie musiał liczyć się z wydatkiem rzędu 20 do 25 milionów euro.

Silva rozegrał w poprzednim sezonie dla Sevilli łącznie 40 meczów. W tym czasie strzelił 11 bramek. Ponadto zanotował trzy asysty. Jego umowa z Milanem obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy