Piątek z niepewną przyszłością, Hertha chce zarobić już teraz. Możliwy powrót skutecznego duetu

Piątek z niepewną przyszłością, Hertha chce zarobić już teraz. Możliwy powrót skutecznego duetu fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Fiorentina nie osiągnęła nadal porozumienia z Herthą w sprawie warunków ewentualnego transferu Krzysztofa Piątka - uważa Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Polski zdecydował się na opuszczenie szeregów Milanu w trakcie poprzedniego sezonu i spośród otrzymanych ofert zdecydował się zaakceptować tą otrzymaną ze strony przedstawicieli zespołu z Berlina.

„Stara Dama” wiele sobie obiecywała po sprowadzeniu środkowego napastnika i liczyła na to, że ten stanie się jedną z wiodących postaci w jej projekcie, który zakłada włączenie się na poważnie do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku.

Do tej pory Krzysztof Piątek nie zdołał spełnić pokładanych w nim oczekiwań i dlatego Hertha sięgnęła w trwającym oknie transferowym po nowego napastnika w osobie - Jhona Córdoby z 1. FC Köln.

Ten stan rzeczy sprawił, że 25-latek zaczął poważnie zastanawiać się nad zmianą otoczenia na takie, w którym czułby się bardziej komfortowo i miałby większe szanse na regularną grę.

Za takie miejsce nasz zawodnik uważa włoską Serie A, skąd poważne zainteresowanie jego usługami wykazuje już od pewnego czasu Fiorentina.

Gianluca Di Marzio uważa, że przedstawiciele „Violi” zaoferowali do tej pory gotowość do wypożyczenia reprezentanta Polski z zawarciem opcji wykupu.

Na takie warunki nie zamierza jednak przystać Hertha. Co prawda ta nie planuje za wszelką cenę zatrzymywać środkowego napastnika, ale jednocześnie spodziewa się zarobienia 25 milionów euro na jego odejściu już teraz.

Ekipa ze Stadio Artemio Franchi nie podjęła jeszcze decyzji o złożeniu kolejnej oferty lub odpuszczeniu starań o nawiązanie współpracy z Piątkiem, który w rozpoczętym sezonie wystąpił w dwóch spotykaniach berlińskiego zespołu i nie wyróżnił się w nich niczym szczególnym, ale za to we Florencji mógłby ponownie stworzyć duet napastników z Christianem Kouamé, z którym znakomicie współpracował w Genoi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy