Piątek zagrał najlepszy mecz OD DAWNA, a dodatkowo na kilka miesięcy odpadł mu największy konkurent [WIDEO]

Piątek zagrał najlepszy mecz OD DAWNA, a dodatkowo na kilka miesięcy odpadł mu największy konkurent [WIDEO] fot. Hertha
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek był jednym z bohaterów sobotniego meczu Bundesligi, w którym Hertha pokonała 3-0 Augsburg na wyjeździe.

25-letni napastnik wszedł na boisko w przerwie. Już po sześciu minutach zaliczył asystę - przy dużej pomocy środkowego obrońcy Augsburga - do Dodiego Lukebakio, Hertha wówczas wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Sam reprezentant Polski ustalił wynik w 85. minucie, wykorzystując z kolei podanie od Matheusa Cunhii.

Piątek wszedł na boisko za Jhona Córdobę, strzelca już trzech goli w sezonie 2020/2021 Bundesligi. 27-letni Kolumbijczyk odniósł przy okazji wywalczenia później wykorzystanego przez Cunhę rzutu karnego kontuzję, w sprawie której prognozy od razu nie były dobre. Pierwsze badania potwierdziły czarny scenariusz - uszkodzenie więzadeł, co oznacza dla niego kilka miesięcy przerwy.

Wszystko więc wskazuje na to, że Piątek w najbliższym czasie stworzy duet napastników z Lukebakio i dostanie sporo szans na przekonanie do siebie trenera Bruno Labbadii.

Piątek przeciwko Augsburgowi nie zagrał wybitnie, jednak na tyle dobrze, że można czuć optymizm w sprawie jego formy. Świadczy o tym nie tylko pierwsza strzelona bramka od 13 czerwca, ale też zaangażowanie w grę.

Skrót meczu (asysta Piątka - 01:13, bramka Piątka - 01:42):

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy