Piątek zagrał najlepszy mecz OD DAWNA, a dodatkowo na kilka miesięcy odpadł mu największy konkurent [WIDEO] fot. Hertha
Paweł Machitko

Krzysztof Piątek był jednym z bohaterów sobotniego meczu Bundesligi, w którym Hertha pokonała 3-0 Augsburg na wyjeździe.

25-letni napastnik wszedł na boisko w przerwie. Już po sześciu minutach zaliczył asystę - przy dużej pomocy środkowego obrońcy Augsburga - do Dodiego Lukebakio, Hertha wówczas wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Sam reprezentant Polski ustalił wynik w 85. minucie, wykorzystując z kolei podanie od Matheusa Cunhii.

Piątek wszedł na boisko za Jhona Córdobę, strzelca już trzech goli w sezonie 2020/2021 Bundesligi. 27-letni Kolumbijczyk odniósł przy okazji wywalczenia później wykorzystanego przez Cunhę rzutu karnego kontuzję, w sprawie której prognozy od razu nie były dobre. Pierwsze badania potwierdziły czarny scenariusz - uszkodzenie więzadeł, co oznacza dla niego kilka miesięcy przerwy.

Wszystko więc wskazuje na to, że Piątek w najbliższym czasie stworzy duet napastników z Lukebakio i dostanie sporo szans na przekonanie do siebie trenera Bruno Labbadii.

Piątek przeciwko Augsburgowi nie zagrał wybitnie, jednak na tyle dobrze, że można czuć optymizm w sprawie jego formy. Świadczy o tym nie tylko pierwsza strzelona bramka od 13 czerwca, ale też zaangażowanie w grę.

Skrót meczu (asysta Piątka - 01:13, bramka Piątka - 01:42):