Piątek zagrał najlepszy mecz OD DAWNA, a dodatkowo na kilka miesięcy odpadł mu największy konkurent [WIDEO]

Piątek zagrał najlepszy mecz OD DAWNA, a dodatkowo na kilka miesięcy odpadł mu największy konkurent [WIDEO] fot. Hertha
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek był jednym z bohaterów sobotniego meczu Bundesligi, w którym Hertha pokonała 3-0 Augsburg na wyjeździe.

25-letni napastnik wszedł na boisko w przerwie. Już po sześciu minutach zaliczył asystę - przy dużej pomocy środkowego obrońcy Augsburga - do Dodiego Lukebakio, Hertha wówczas wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Sam reprezentant Polski ustalił wynik w 85. minucie, wykorzystując z kolei podanie od Matheusa Cunhii.

Piątek wszedł na boisko za Jhona Córdobę, strzelca już trzech goli w sezonie 2020/2021 Bundesligi. 27-letni Kolumbijczyk odniósł przy okazji wywalczenia później wykorzystanego przez Cunhę rzutu karnego kontuzję, w sprawie której prognozy od razu nie były dobre. Pierwsze badania potwierdziły czarny scenariusz - uszkodzenie więzadeł, co oznacza dla niego kilka miesięcy przerwy.

Wszystko więc wskazuje na to, że Piątek w najbliższym czasie stworzy duet napastników z Lukebakio i dostanie sporo szans na przekonanie do siebie trenera Bruno Labbadii.

Piątek przeciwko Augsburgowi nie zagrał wybitnie, jednak na tyle dobrze, że można czuć optymizm w sprawie jego formy. Świadczy o tym nie tylko pierwsza strzelona bramka od 13 czerwca, ale też zaangażowanie w grę.

Skrót meczu (asysta Piątka - 01:13, bramka Piątka - 01:42):

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy