Pięć milionów euro za cel transferowy Rakowa Częstochowa. Seryjny mistrz kraju już skapitulował

2025-12-12 09:43:53; Aktualizacja: 1 godzina temu
Pięć milionów euro za cel transferowy Rakowa Częstochowa. Seryjny mistrz kraju już skapitulował Fot. IMAGO / STEINSIEK.CH
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Telegram.hr

Raków Częstochowa zainteresował się transferem Adriano Jagušicia ze Slavena Belupo. Na pomocnika zwrócili uwagę także przedstawiciele Dinama Zagrzeb, ale obydwa kluby nie mają szans. Obecnie największą determinację w sprawie 20-latka przejawia RB Lipsk - zapewnia telegram.hr.

Raków z dużą uwagą monitoruje chorwacki rynek. Transfer Ante Crnaca udowodnił, że na zawodnikach z tamtejszej ligi da się ubić kapitalny interes. W Częstochowie liczyli na powtórkę z rozrywki.

W barwach Slavena Belupo wyróżnia się tym razem Adriano Jagušić. Mowa tutaj jednak o znacznie większej skali talentu. 20-latek notuje kapitalny sezon na rodzimych boiskach, mając już na koncie osiem bramek i pięć asyst. Nie dziwi więc to, że selekcjoner Zlatko Dalić myśli o wręczeniu mu premierowego powołania do reprezentacji.

Przed ofensywnym pomocnikiem kluczowe miesiące. Już teraz panuje wokół niego ogromne zamieszanie. W kolejce ustawiła się cała masa zainteresowanych klubów. Grono chętnych wykruszyło się po zapoznaniu z wyceną.

Raków na pewno nie ruszy dalej po Jagušicia. Slaven oczekuje pięciu milionów euro. Jak donosi telegram.hr, z dalszych rozmów zrezygnowali także przedstawiciele 25-krotnego mistrza Chorwacji, a więc Dinama Zagrzeb.

Obecnie największą determinację w sprawie utalentowanego gracza przejawia RB Lipsk. 

Przeprowadzka do klubu zarządzonego przez koncern Red Bulla byłaby naturalnym krokiem. Jagušić mógłby początkowo walczyć o minuty w austriackim zespole, a dopiero potem przenieść się do Bundesligi. To jedna z opcji.