Piekarski zawęża pole wyboru: Tam Karbownik nie trafi

Piekarski zawęża pole wyboru: Tam Karbownik nie trafi fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Mariusz Piekarski przyznał w ostatnim odcinku „Sekcji Piłkarskiej” na Sport.pl, że Michał Karbownik na pewno nie obierze kierunku wschodniego na kontynuowanie swojej piłkarskiej kariery.

Utalentowany obrońca, mogący także występować w linii pomocy, jest obecnie najbardziej rozchwytywanym polskim piłkarzem na rynku transferowym.

W ostatnich tygodniach pojawiło się w mediach już wiele nazw klubów zainteresowanych usługami 19-letniego zawodnika. Wśród nich znajdują się takie marki jak Real Madryt, FC Barcelona, Sevilla, Betis, Tottenham, Napoli, PSV, Sporting, Atalanta czy Celtic.

Mariusz Piekarski, reprezentujący interesy młodego piłkarza, zdradził w ostatnim odcinku „Sekcji Piłkarskiej” na Sport.pl, że zespoły przewijające się w kontekście możliwego pozyskania Michała Karbownika rzeczywiście przejawiają zainteresowanie jego usługami i gdyby nie pandemia koronawirusa, to niewykluczone, że jeden z nich dopinałby już ostatnie szczegóły dotyczące zakontraktowania gracza Legii Warszawa.

- Nie chciałbym wchodzić w szczegóły. Wiele klubów pojawiających się w mediach w kontekście transferu Michała są trafione. Były z nimi lub są prowadzone rozmowy. Wiadomo, że nie mogę ujawnić ich nazw, bo nie chciałbym tworzyć większego zamieszania. Tym bardziej, że teraz te sprawy trafiły do „zamrażalki” i czekamy na decyzje związków w kwestii wznowienia lig - powiedział menedżer młodzieżowego reprezentanta Polski.

- Nie chciałbym skupiać się na Barcelonie, bo tutaj konkretów nie ma. Ale są za to z innych klubów. Są topowe zespoły, które widzą Karbownika u siebie i nie chcą go nigdzie wypożyczać. Według nich istnieje szansa, żeby Michał w pierwszym sezonie zagrał w różnym wymiarze czasu 60-70 procent meczów, a po roku byłby pewniakiem do składu - przekonuje Piekarski.

- Mogę zapewnić, że nie rozważamy kierunku wschodniego. Nie ma o tym mowy i mowy nie będzie. Skupiamy się tylko na zachodzie i południu Europy. Celtic? Myślę, że też nie ma tematu. Zainteresowanie jest, ale mamy inne bardzo ciekawe opcje do rozważenia - dodał przedstawiciel 19-latka.

Cała rozmowa z Mariuszem Piekarskim dostępna jest na stronie Sport.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy