Piękne słowa Błaszczykowskiego o Piszczku przed jego ostatnim występem w reprezentacji

Piękne słowa Błaszczykowskiego o Piszczku przed jego ostatnim występem w reprezentacji fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Uefa.com

Jakub Błaszczykowski w rozmowie z Piotrem Koźmińskim dla Uefa.com wypowiedział się na temat Łukasza Piszczka.

We wtorkowy wieczór Piszczek oficjalnie pożegna się z reprezentacją Polski. W spotkaniu ze Słowenią 34-letni prawy obrońca pojawi się na murawie w narodowych barwach po raz 66. w karierze. Planowo ma przebywać na boisku przez 30 minut.

Błaszczykowski doskonale zna się z Piszczkiem nie tylko z reprezentacji, ale i Borussii Dortmund, w barwach której przez wiele lat obaj wspólnie występowali.

- Przede wszystkim chcę podziękować Łukaszowi za zaangażowanie włożone w grę w reprezentacji. Dla Polski oddał całe swoje serce i duszę. Wiem, jak dużo zdrowia czasami go to kosztowało.

- Jestem pewien, że dziękuję mu nie tylko imieniu swoim, ale i wszystkich fanów. Graliśmy w reprezentacji przez wiele lat. Najbardziej pamiętne chwile wiążą się z awansami na wielkie imprezy. Jeśli miałbym wybrać jego występ, który najbardziej zapadł mi w pamięci, pewnie byłoby to spotkanie eliminacji ubiegłorocznych Mistrzostw Świata z Czarnogórą, które wygraliśmy 2:1 po jego golu.

- Przyjaźń oznacza dla mnie zrozumienie drugiej osoby. Ja rozumiem i szanuję jego decyzję. Gdy oglądam jego występy w Bundeslidze, widzę, że dalej jest w doskonałej formie. Tak jak jednak już powiedziałem - wiem, ile wcześniej poświęcił kadrze.

- Mam nadzieję, że zachowa ten swój hollywoodzki uśmiech i będzie zdrowy. Znam jego rodziców. Są bardzo dobrymi ludźmi i wychowali go na takiego samego człowieka. Moje życzenie jest takie, by pozostał uśmiechnięty i zdrowy. Jest mądrym gościem i będzie wiedział, co robić dalej - powiedział Błaszczykowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy