Piękne słowa Błaszczykowskiego o Piszczku przed jego ostatnim występem w reprezentacji

Piękne słowa Błaszczykowskiego o Piszczku przed jego ostatnim występem w reprezentacji fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Uefa.com

Jakub Błaszczykowski w rozmowie z Piotrem Koźmińskim dla Uefa.com wypowiedział się na temat Łukasza Piszczka.

We wtorkowy wieczór Piszczek oficjalnie pożegna się z reprezentacją Polski. W spotkaniu ze Słowenią 34-letni prawy obrońca pojawi się na murawie w narodowych barwach po raz 66. w karierze. Planowo ma przebywać na boisku przez 30 minut.

Błaszczykowski doskonale zna się z Piszczkiem nie tylko z reprezentacji, ale i Borussii Dortmund, w barwach której przez wiele lat obaj wspólnie występowali.

- Przede wszystkim chcę podziękować Łukaszowi za zaangażowanie włożone w grę w reprezentacji. Dla Polski oddał całe swoje serce i duszę. Wiem, jak dużo zdrowia czasami go to kosztowało.

- Jestem pewien, że dziękuję mu nie tylko imieniu swoim, ale i wszystkich fanów. Graliśmy w reprezentacji przez wiele lat. Najbardziej pamiętne chwile wiążą się z awansami na wielkie imprezy. Jeśli miałbym wybrać jego występ, który najbardziej zapadł mi w pamięci, pewnie byłoby to spotkanie eliminacji ubiegłorocznych Mistrzostw Świata z Czarnogórą, które wygraliśmy 2:1 po jego golu.

- Przyjaźń oznacza dla mnie zrozumienie drugiej osoby. Ja rozumiem i szanuję jego decyzję. Gdy oglądam jego występy w Bundeslidze, widzę, że dalej jest w doskonałej formie. Tak jak jednak już powiedziałem - wiem, ile wcześniej poświęcił kadrze.

- Mam nadzieję, że zachowa ten swój hollywoodzki uśmiech i będzie zdrowy. Znam jego rodziców. Są bardzo dobrymi ludźmi i wychowali go na takiego samego człowieka. Moje życzenie jest takie, by pozostał uśmiechnięty i zdrowy. Jest mądrym gościem i będzie wiedział, co robić dalej - powiedział Błaszczykowski.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy