Piemonte Calcio żegna się z fanami gry FIFA. Oświadczenie klona Juventusu [OFICJALNIE]

Piemonte Calcio żegna się z fanami gry FIFA. Oświadczenie klona Juventusu [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EA Sports

EA Sports poinformowało o nawiązaniu współpracy z Juventusem i tym samym powrocie klubu do gry z serii FIFA. Następstwem tego jest „rozwiązanie” Piemonte Calcio, czemu towarzyszy specjalne oświadczenie.

W 2019 roku „Stara Dama” przestała użyczać praw do nazwy i odmówiła zgody na wykorzystywanie w grach z serii FIFA wszystkiego, co wiąże się z marką. EA Sports nie mogło sobie jednak pozwolić na brak tak dużego klubu w swoim sztandarowym produkcie.

Następstwem tego było utworzenie klubu Piemonte Calcio, do którego dokooptowani zostali zawodnicy Juventusu.

Fani przez ostatnie trzy lata zdążyli przywyknąć do tego, że Juventus widnieje pod nową nazwą. W najnowszej części cyklu wszystko będzie po staremu.

Włoska ekipa i twórca FIFA 23 doszły do porozumienia.

Biorąc to pod uwagę, Piemonte Calcio znika z wirtualnej mapy piłkarskiej. W tej sytuacji nie może zabraknąć stosownego oświadczenia.

„Po trzech pamiętnych sezonach we włoskiej ekstraklasie, Piemonte Calcio może dziś z przykrością potwierdzić, że zaprzestało działalności ze skutkiem natychmiastowym.

Ale bez kibiców, klub jest niczym. Do naszych ultrasów z całego świata za ich wsparcie w uczynieniu Piemonte Calcio nazwą rodziny: dziękuję. Sprawiliście, że jesteśmy tym, czym jesteśmy dzisiaj.

Tym, którzy wypełniali Waldstadion po brzegi w każdym meczu, który rozgrywaliśmy: dziękuję. Zakładając koszulkę, wymachując flagami i wspierając naszą drużynę, stworzyliście autentyczną atmosferę Piemontu na stadionie, który niektórzy nazwali „zwyczajnym”.

Zawodnikom i pracownikom, którzy wykazali się niesamowitym profesjonalizmem w obliczu bardzo dziwnych okoliczności: dziękuję. Dziękujemy wam za niezachwianą wiarę od samego początku projektu i życzymy wam wszystkiego najlepszego, gdy będziecie wracać do swojego nowego klubu na sezon 2022/23 Serie A, Ligi Mistrzów i tak dalej. Niestety, to już koniec dla Piemonte Calcio. Ale zawsze będziemy rozmyślać nad memami, które stworzyliśmy, strojami, które wykonaliśmy i historiami, które składają się na naszą znakomitą trzyletnią historię.

W imieniu wszystkich w Piemonte Calcio,

Żegnajcie” – czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy