Piemonte Calcio żegna się z fanami gry FIFA. Oświadczenie klona Juventusu [OFICJALNIE]

Piemonte Calcio żegna się z fanami gry FIFA. Oświadczenie klona Juventusu [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EA Sports

EA Sports poinformowało o nawiązaniu współpracy z Juventusem i tym samym powrocie klubu do gry z serii FIFA. Następstwem tego jest „rozwiązanie” Piemonte Calcio, czemu towarzyszy specjalne oświadczenie.

W 2019 roku „Stara Dama” przestała użyczać praw do nazwy i odmówiła zgody na wykorzystywanie w grach z serii FIFA wszystkiego, co wiąże się z marką. EA Sports nie mogło sobie jednak pozwolić na brak tak dużego klubu w swoim sztandarowym produkcie.

Następstwem tego było utworzenie klubu Piemonte Calcio, do którego dokooptowani zostali zawodnicy Juventusu.

Fani przez ostatnie trzy lata zdążyli przywyknąć do tego, że Juventus widnieje pod nową nazwą. W najnowszej części cyklu wszystko będzie po staremu.

Włoska ekipa i twórca FIFA 23 doszły do porozumienia.

Biorąc to pod uwagę, Piemonte Calcio znika z wirtualnej mapy piłkarskiej. W tej sytuacji nie może zabraknąć stosownego oświadczenia.

„Po trzech pamiętnych sezonach we włoskiej ekstraklasie, Piemonte Calcio może dziś z przykrością potwierdzić, że zaprzestało działalności ze skutkiem natychmiastowym.

Ale bez kibiców, klub jest niczym. Do naszych ultrasów z całego świata za ich wsparcie w uczynieniu Piemonte Calcio nazwą rodziny: dziękuję. Sprawiliście, że jesteśmy tym, czym jesteśmy dzisiaj.

Tym, którzy wypełniali Waldstadion po brzegi w każdym meczu, który rozgrywaliśmy: dziękuję. Zakładając koszulkę, wymachując flagami i wspierając naszą drużynę, stworzyliście autentyczną atmosferę Piemontu na stadionie, który niektórzy nazwali „zwyczajnym”.

Zawodnikom i pracownikom, którzy wykazali się niesamowitym profesjonalizmem w obliczu bardzo dziwnych okoliczności: dziękuję. Dziękujemy wam za niezachwianą wiarę od samego początku projektu i życzymy wam wszystkiego najlepszego, gdy będziecie wracać do swojego nowego klubu na sezon 2022/23 Serie A, Ligi Mistrzów i tak dalej. Niestety, to już koniec dla Piemonte Calcio. Ale zawsze będziemy rozmyślać nad memami, które stworzyliśmy, strojami, które wykonaliśmy i historiami, które składają się na naszą znakomitą trzyletnią historię.

W imieniu wszystkich w Piemonte Calcio,

Żegnajcie” – czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy