Piemonte Calcio żegna się z fanami gry FIFA. Oświadczenie klona Juventusu [OFICJALNIE]

Piemonte Calcio żegna się z fanami gry FIFA. Oświadczenie klona Juventusu [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: EA Sports

EA Sports poinformowało o nawiązaniu współpracy z Juventusem i tym samym powrocie klubu do gry z serii FIFA. Następstwem tego jest „rozwiązanie” Piemonte Calcio, czemu towarzyszy specjalne oświadczenie.

W 2019 roku „Stara Dama” przestała użyczać praw do nazwy i odmówiła zgody na wykorzystywanie w grach z serii FIFA wszystkiego, co wiąże się z marką. EA Sports nie mogło sobie jednak pozwolić na brak tak dużego klubu w swoim sztandarowym produkcie.

Następstwem tego było utworzenie klubu Piemonte Calcio, do którego dokooptowani zostali zawodnicy Juventusu.

Fani przez ostatnie trzy lata zdążyli przywyknąć do tego, że Juventus widnieje pod nową nazwą. W najnowszej części cyklu wszystko będzie po staremu.

Włoska ekipa i twórca FIFA 23 doszły do porozumienia.

Biorąc to pod uwagę, Piemonte Calcio znika z wirtualnej mapy piłkarskiej. W tej sytuacji nie może zabraknąć stosownego oświadczenia.

„Po trzech pamiętnych sezonach we włoskiej ekstraklasie, Piemonte Calcio może dziś z przykrością potwierdzić, że zaprzestało działalności ze skutkiem natychmiastowym.

Ale bez kibiców, klub jest niczym. Do naszych ultrasów z całego świata za ich wsparcie w uczynieniu Piemonte Calcio nazwą rodziny: dziękuję. Sprawiliście, że jesteśmy tym, czym jesteśmy dzisiaj.

Tym, którzy wypełniali Waldstadion po brzegi w każdym meczu, który rozgrywaliśmy: dziękuję. Zakładając koszulkę, wymachując flagami i wspierając naszą drużynę, stworzyliście autentyczną atmosferę Piemontu na stadionie, który niektórzy nazwali „zwyczajnym”.

Zawodnikom i pracownikom, którzy wykazali się niesamowitym profesjonalizmem w obliczu bardzo dziwnych okoliczności: dziękuję. Dziękujemy wam za niezachwianą wiarę od samego początku projektu i życzymy wam wszystkiego najlepszego, gdy będziecie wracać do swojego nowego klubu na sezon 2022/23 Serie A, Ligi Mistrzów i tak dalej. Niestety, to już koniec dla Piemonte Calcio. Ale zawsze będziemy rozmyślać nad memami, które stworzyliśmy, strojami, które wykonaliśmy i historiami, które składają się na naszą znakomitą trzyletnią historię.

W imieniu wszystkich w Piemonte Calcio,

Żegnajcie” – czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy