Pierluigi Collina wniebowzięty sędziowaniem finału przez Szymona Marciniaka. „Wyprzedził technologię”

Pierluigi Collina wniebowzięty sędziowaniem finału przez Szymona Marciniaka. „Wyprzedził technologię” fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Prawda Futbolu [YouTube]

Szef komisji sędziowskiej FIFA, kiedyś popularny arbiter Pierluigi Collina skradł małe show podczas programu „Prawda Futbolu” na Youtube'ie, przekazując parę krzepiących zdań na temat Szymona Marciniaka w telefonicznej rozmowie ze Zbigniewem Bońkiem.

22. mundial jest już historią. Wyjątkowe, bo przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia piłkarskie zawody wyłoniły nowego dominatora na świecie. Po 36 latach przerwy swoje trzecie trofeum w historii wywalczyła Argentyna, pokonując Francję w rzutach karnych po bardzo emocjonującym meczu.

Widowisko zafundowało kibicom wiele zwrotów akcji oraz momentów, które zdawały się przechylić szalę zwycięstwa na jedną lub drugą stronę. Po dogrywce na tablicy wynik widniało 3:3.

Kapitalny przebieg spotkania nie zawierał w sobie żadnych poważniejszych kontrowersji pod kątem decyzji sędziowskich. Dlatego też wiele pochwał spotkało Szymona Marciniaka i jego asystentów, którzy na ogół otrzymali bardzo wysokie noty za kontrolę nad wielkim finałem.

Na gorąco w niedzielę Howard Webb wystawił laurkę względem płocczanina.

Bardzo ciekawej oceny dokonał również sam „szef wszystkich szefów”, jak żartobliwie można nazwać popularnego Collinę. 62-latek znalazł się na linii telefonicznej ze Zbigniewem Bońkiem, który w trzech zdaniach sparafrazował wypowiedź działacza w strukturach FIFA.

„Był silniejszy od technologii. Na boisku podejmował decyzje, które były nieprawdopodobnie trafne. Teraz jest drugim najważniejszym Polakiem po papieżu” – zacytował „Zibi”.

W regulaminowym czasie gry i dogrywce Marciniak pokazał zawodnikom osiem żółtych kartek, a także podyktował aż trzy rzuty karne.

Warto wspomnieć, że w polskiej delegacji na spotkanie rozegrane w Lusail znajdowali się również Tomasz Listkiewicz, Paweł Sokolnicki (liniowi) oraz Tomasz Kwiatkowski (VAR).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy