Pierwsze słowa Kevina De Bruyne po transferze do Napoli
2025-06-14 18:58:26; Aktualizacja: 1 dzień temu
Wolny transfer Kevina De Bruyne do Napoli stał się faktem. Nowa gwiazda mistrzów Włoch wypowiedziała się również na temat towarzyszących mu emocji i oczekiwań względem takiego ruchu.
De Bruyne to bez wątpienia pomnikowa postać Manchesteru City. Spędził tam dekadę, zdobywając wszystkie możliwe trofea: Puchar Europy, trofeum za Klubowe Mistrzostwa Świata, sześć mistrzostw Anglii, pięć Pucharów Ligi Angielskiej, dwa Puchary Anglii oraz trzy Tarcze Wspólnoty.
Rozdział na Etihad pod kątem indywidualnego dorobku zamknął 108 golami i 177 asystami w 422 oficjalnych meczach.
Teraz postara się podbić serca zagorzałych fanów z południa Italii. 33-latek docenił między innymi fakt, że tak liczna delegacja towarzyszyła mu podczas podróży do Rzymu na badania lekarskie przed finalizacją transferu. Nadmienił także, że wybrał ciekawy projekt i wspólnie z innym znakomitym Belgiem – Romelu Lukaku – postara się dokonać kolejnych wielkich rzeczy dla klubu.Popularne
– Jestem zwycięzcą, chcę wygrywać mecze. Zawsze taki byłem. Nienawidzę przegrywać Ta drużyna w tym roku wygrała Scudetto, więc zagra też w Lidze Mistrzów. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy coś dobrego na przyszłość – zaczął Belg w wywiadzie dla klubowych mediów.
– Ta drużyna wygląda na naprawdę dobrą, bo chce wygrywać, jest ambitna. Dla mnie to naprawdę miły projekt i mam nadzieję, że pomogę zespołowi w realizacji celów – dodał.
– Aura wokół testów medycznych? Było naprawdę głośno. Kibice jakby trochę zwariowali! Ale to dobrze, bo myślę, że trochę już rozumiem, jak funkcjonuje Neapol, w jakim stopniu całe miasto stoi za drużyną. To także coś, w co chciałem się zaangażować – przyznał.
– Z Romelu znam się od 13. roku życia. Mówił mi wiele dobrych słów o drużynie, mieście. Cieszę się zatem, że razem będziemy mogli robić dobre rzeczy. Jestem podekscytowany, bo to dla mnie coś nowego. Przez 10 lat mieszkałem w Anglii, ale myślę, że dla mnie i mojej rodziny będzie to miłe doświadczenie – podsumował.