Pieters: De Jong dobrym wzmocnieniem dla Stoke

Pieters: De Jong dobrym wzmocnieniem dla Stoke
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sky Sports

Holenderski lewy obrońca Stoke City Erik Pieters uważa, że Luuk De Jong byłby idealnym graczem dla występującego w Premier League klubu.

Obaj panowie nigdy nie występowali wspólnie w klubach ligi holenderskiej, jednak regularnie spotykają się na zgrupowaniach reprezentacji. Pieters do Stoke trafił w trakcie letniego okna transferowego za niecałe cztery miliony euro z PSV Eindhoven, gdzie w ciągu pięciu lat zagrał blisko sto razy.
 
O możliwym odejściu z tegorocznej rewelacji Bundesligi Borussii Monchengladbach świadczy fakt, iż Holender od dłuższego czasu jest zaledwie rezerwowym w swoim klubie. Gdy przychodził do niemieckiego średniaka z pewnością nie sądził, że rywalizacja o pierwszy plac może być aż tak trudna. Rosły napastnik zapowiadał się na przyszłą gwiazdę reprezentacji „Oranje”, jednak jego licznik występów w drużynie narodowej obecnie wskazuje na liczbę siedem i, podobnie jak wielu innych piłkarzy na całym świecie, zdecydowany jest podjąć odważną decyzję o zmianie klubu po to, by zwiększyć swoją szansę na Mundial w Brazylii, który rozpoczyna się już za pół roku.
 
Pogłoski o transferze wyszły już poza sferę dziennikarskich domysłów, czego dowodem ma być spotkanie menedżerów De Jonga z władzami Stoke, podczas którego poruszano temat szans na styczniowy transfer. Sam Pieters obsypuje kolegę z reprezentacji komplementami, docenia jego wyszkolenie techniczne i umiejętności strzeleckie. De Jong dzięki swoim warunkom fizycznym (188 cm wzrostu) wydaje się być napastnikiem stworzonym do gry w lidze angielskiej. Bardzo prawdopodobne jest to, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się ostatecznych rozstrzygnięć. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy