Pieters: De Jong dobrym wzmocnieniem dla Stoke

Pieters: De Jong dobrym wzmocnieniem dla Stoke
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sky Sports

Holenderski lewy obrońca Stoke City Erik Pieters uważa, że Luuk De Jong byłby idealnym graczem dla występującego w Premier League klubu.

Obaj panowie nigdy nie występowali wspólnie w klubach ligi holenderskiej, jednak regularnie spotykają się na zgrupowaniach reprezentacji. Pieters do Stoke trafił w trakcie letniego okna transferowego za niecałe cztery miliony euro z PSV Eindhoven, gdzie w ciągu pięciu lat zagrał blisko sto razy.
 
O możliwym odejściu z tegorocznej rewelacji Bundesligi Borussii Monchengladbach świadczy fakt, iż Holender od dłuższego czasu jest zaledwie rezerwowym w swoim klubie. Gdy przychodził do niemieckiego średniaka z pewnością nie sądził, że rywalizacja o pierwszy plac może być aż tak trudna. Rosły napastnik zapowiadał się na przyszłą gwiazdę reprezentacji „Oranje”, jednak jego licznik występów w drużynie narodowej obecnie wskazuje na liczbę siedem i, podobnie jak wielu innych piłkarzy na całym świecie, zdecydowany jest podjąć odważną decyzję o zmianie klubu po to, by zwiększyć swoją szansę na Mundial w Brazylii, który rozpoczyna się już za pół roku.
 
Pogłoski o transferze wyszły już poza sferę dziennikarskich domysłów, czego dowodem ma być spotkanie menedżerów De Jonga z władzami Stoke, podczas którego poruszano temat szans na styczniowy transfer. Sam Pieters obsypuje kolegę z reprezentacji komplementami, docenia jego wyszkolenie techniczne i umiejętności strzeleckie. De Jong dzięki swoim warunkom fizycznym (188 cm wzrostu) wydaje się być napastnikiem stworzonym do gry w lidze angielskiej. Bardzo prawdopodobne jest to, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się ostatecznych rozstrzygnięć. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy