OFICJALNIE: Jérôme Roussillon zmienił klub. W poprzednim nie rozegrał ani jednego meczu

2026-01-26 21:16:58; Aktualizacja: 2 godziny temu
OFICJALNIE: Jérôme Roussillon zmienił klub. W poprzednim nie rozegrał ani jednego meczu Fot. Amiens
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Amiens SC

Jérôme Roussillon wrócił do Francji. Po nieudanym pobycie 33-latka w Charlton Athletic na zakontraktowanie go zdecydowało się Amiens SC z Ligue 2.

Amiens SC ogłosiło pozyskanie Jérôme’a Roussillona. 33-letni lewy obrońca podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu. Doświadczony defensor wraca do ojczyzny po blisko ośmioletniej przerwie, mając za zadanie uszczelnić linię obrony drugoligowca.

Reprezentant Gwadelupy karierę rozpoczynał w FC Sochaux, by następnie wypłynąć na szersze wody w Montpellier. To właśnie tam wypracował renomę solidnego ligowca, co zaowocowało transferem do Bundesligi. W barwach Wolfsburga rozegrał ponad 128 spotkań, regularnie występując w europejskich pucharach.

W styczniu 2023 roku piłkarz przeniósł się do Unionu Berlin, z którym świętował historyczny awans do Ligi Mistrzów. Ostatnie miesiące spędził na boiskach angielskiej Championship, jednak jego przygoda na Wyspach nie należała do udanych - w pierwszym zespole Charlton Athletic nie zdołał zanotować ani jednego oficjalnego występu.

Zamiast tego dwukrotnie zagrał w drużynie U-21.

Włodarze Amiens liczą, że Roussillon pomoże klubowi utrzymać się w Ligue 2. Obecnie ekipa z północnej Francji znajduje się w strefie spadkowej.