Piłkarz Arsenalu niespodziewanie na liście ludzi roku 2015. Pytanie - dlaczego?

Piłkarz Arsenalu niespodziewanie na liście ludzi roku 2015. Pytanie - dlaczego? fot. Transfery.info
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: NME

Pomocnik Arsenalu Mathieu Flamini znalazł się na liście "Ludzi Roku", stworzonej przez portal NME.

Francuz, będący zawodnikiem "Kanonierów" w latach 2004-2008 i od 2013 roku, został doceniony nie za umiejętności piłkarskie, a za stworzenie innowacyjnego biznesu.

W 2008 roku, wraz ze swoim wspólnikiem Pasquale Granatą założył spółkę GF Biochemicals, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. Przez siedem lat zainwestował on w swój biznes kilka milionów dolarów, co zaowocowało sporym sukcesem. Spółka, jako pierwsza na świecie, będzie w stanie produkować kwas lewulinowy. To organiczny związek chemiczny, stosowany w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

31-latek przez długi czas utrzymywał swój interes w tajemnicy. O jego istnieniu nie wiedziała nawet najbliższa rodzina. WIĘCEJ: http://transfery.info/82800,zloty-biznes-flaminiego-ukrywal-go-od-lat

Na liście, poza Flaminim znalazły się znane postaci ze świata showbiznesu:  m. in. Taylor Swift, Kendrick Lamar, Skepta, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Adele, Jennifer Lawrence czy Noel Gallagher.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy