Piłkarz Bayernu Monachium byłby zachwycony możliwością przenosin do Barcelony, ale...

Piłkarz Bayernu Monachium byłby zachwycony możliwością przenosin do Barcelony, ale... fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Występujący w Bayernie Monachium Joshua Kimmich chętnie dołączyłby do Barcelony, lecz sprawa nie jest taka prosta - pisze „Sport”.

Kontrakt Joshuy Kimmicha z Bayernem Monachium obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku i media od jakiegoś czasu spekulują na temat tego, że może go opuścić. Jedną z drużyn, z którą łączy się piłkarza, jest FC Barcelona. Nieco więcej na ten temat napisał „Sport”.

Według tego źródła Niemiec lubi klub z Camp Nou i twierdzi, że wpasowałby się w styl gry zespołu. Pisze, iż byłby on wręcz zachwycony możliwością zakładania jego koszulki.

Barcelona interesowała się nim już wcześniej, ale temat przeprowadzki zawodnika na Półwysep Iberyjski nigdy nie był bardziej realny choćby dlatego, iż Bayern nie chciał prowadzić żadnych negocjacji w jego sprawie. Najbliższego lata może być inaczej, ale otoczenie 29-latka przynajmniej w tym momencie wątpi w powodzenie potencjalnej transakcji. Chodzi głównie o finanse.

Za gracza trzeba zapłacić prawdopodobnie ponad 65 milionów euro. Katalończyków nie stać na taki wydatek. Zmienić to może dopiero wcześniejsza sprzedaż lub sprzedaże innych zawodników w celu uzyskania kapitału. Ewentualnie - zaproponowanie monachijczykom jakiegoś piłkarza.

Obecnie Barcelona nie jest w stanie zagwarantować Kimmichowi nic konkretnego, a jemu zależy na dość sprawnym wyjaśnieniu swojej przyszłości. Dlatego też może skupić się na innych opcjach, których nie powinno brakować.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy