Piłkarz Górnika Zabrze przypieczętował zwycięstwo swojej reprezentacji

Piłkarz Górnika Zabrze przypieczętował zwycięstwo swojej reprezentacji fot. TV

W sobotnim meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Słowenii pokonała Finlandię 3:0. Na boisku nie zabrakło zawodników występujących na co dzień w Ekstraklasie.

Reprezentacja Słowenii po 28 minutach prowadziła z Finlandią 2:0 po dublecie Benjamina Šeško. Jednego z goli napastnik Lipska strzelił, wykorzystując rzut karny. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:0 ustalił Erik Janža. Zawodnik Górnika Zabrze popisał się skutecznym strzałem z obrębu pola karnego.

30-latek zdobył tym samym pierwszą bramkę w drużynie narodowej, notując w niej czwarty występ.

Gracz zabrzańskiej ekipy przebywał na murawie przez pełne 90 minut podobnie jak jego rodak Miha Blažič - środkowy obrońca Lecha Poznań. Napastnik Pogoni Szczecin Luka Zahović siedział na ławce rezerwowych.

W fińskim zespole od początku grał duet z Cracovii - Arttu Hoskonen i Benjamin Källman. Ten drugi został zmieniony w przerwie przez Joel Pohjanpalo. Niilo Mäenpää z Warty Poznań spędził spotkanie wśród rezerwowych.

Po zwycięstwie reprezentacja Słowenii ma na koncie 16 punktów, co daje jej pierwsze miejsce w tabeli grupy H. Finowie z dorobkiem 12 „oczek” plasują się na trzeciej lokacie. Pomiędzy nimi są Duńczycy.