Piłkarz Jagiellonii Białystok rozwiąże kontrakt i wróci do ojczyzny?!

2024-06-19 14:49:44; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Piłkarz Jagiellonii Białystok rozwiąże kontrakt i wróci do ojczyzny?! Fot. Michal Kosc / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: sport.pl

José Naranjo po zaledwie roku w Jagiellonii Białystok rozwiąże kontrakt z klubem za porozumieniem stron - informuje sport.pl. Piłkarz najprawdopodobniej wróci do Hiszpanii.

Jagiellonia po historycznym mistrzostwie Polski musi stworzyć konkurencyjną kadrę do walki o kolejne sukcesy zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, gdzie weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Z ekipą Adriana Siemieńca pożegnał się już 33-letni Zlatan Alomerović, który został nowym graczem AEK-u Larnaka, a jego miejsce zajął przychodzący z Wycombe Wanderers 27-letni Max Stryjek. „Jaga” nie zdecydowała się także wiązać dłużej z Matheusem Viníciusem, Tomaszem Kupiszem, Bojanem Nastasiciem oraz wypożyczonym Kaanem Caliskanerem.

Najnowsze doniesienia sport.pl wskazują, że z białostockim zespołem w najbliższym czasie pożegna się jeszcze jeden zawodnik. Mowa tu o José Naranjo, który do Ekstraklasy trafił latem ubiegłego roku, wiążąc się z „Dumą Podlasia” kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2025 roku.

Były gracz Celty Vigo, Leganés, Ponferradiny czy Genku mimo dobrego początku, nie do końca zaaklimatyzował się w Polsce i z czasem tracił miejsce w składzie. Blisko 30-letni skrzydłowy w minionym sezonie zdobył osiem bramek i trzy asysty w 35 meczach.

Teraz jego kontrakt ma zostać rozwiązany za porozumieniem stron, a sam zawodnik wrócić ma do ojczyzny. Hiszpanem interesują się bowiem kluby z zaplecza LaLigi. Odejście Naranjo sprawia, że możemy spodziewać się kolejnych ruchów transferowych mistrza Polski  - dodaje na swoim profilu Kuba Seweryn.

Do „Żółto-Czerwonych”, oprócz wcześniej wspomnianego Stryjka, trafił już napastnik Lamine Diaby-Fadiga z Paris FC, a także finalizowane są przenosiny Filipa Wolskiego z Lecha Poznań.