Piłkarze Barcelony nie zgadzają się na obniżkę zarobków o 70 procent

Piłkarze Barcelony nie zgadzają się na obniżkę zarobków o 70 procent fot. Paweł Machitko
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: RAC1

Zawodnicy Barcelony nie zgadzają się na obniżkę pensji aż o 70%. Piłkarze mieli zaoferować klubowi własną propozycję.

O planach „Dumy Katalonii” wobec kryzysu związanego z koronawirusem informowaliśmy już wczoraj. Władze „Blaugrany”, wykorzystując rozwiązanie znane w Hiszpanii jako ERTE, czyli postępowanie czasowej regulacji zatrudnienia, chcą obniżyć pensje zawodników wszystkich sekcji o 70%.

Jak podaje jednak dzisiaj RAC1, na to nie zgadzają się zawodnicy. Choć są oni skłonni negocjować w tej sprawie z klubem, to ich propozycja zakłada redukcję gaż o 30%.

Sprawa jest skomplikowana, bo dotyczy nie tylko pierwszej drużyny. Jej kapitanowie są wyrozumiali dla sytuacji klubu, ale nie wszyscy pozostali zawodnicy twierdzą podobnie. Barcelona to klub wielosekcyjny i konsensus musi zostać osiągnięty między wszystkimi najważniejszymi drużynami: pierwszego zespołu, Barçy B, ekipy kobiet, Juvenil A oraz sekcjami koszykówki, piłki ręcznej, hokeja i futsalu.

Trwa więc impas, który klub musi rozwiązać jak najszybciej. Obecnie na wynagrodzenia „Blaugrana” wydaje bowiem 642 miliony euro, co stanowi 61% całego budżetu. Aż 552 miliony „Duma Katalonii” przeznacza na wynagrodzenia pierwszego zespołu, a 90 milionów na resztę sportów. 

Więcej na temat: FC Barcelona Koronawirus Hiszpania

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy