Pilot Sali nie posiadał wymaganych uprawnień

Pilot Sali nie posiadał wymaganych uprawnień
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC | AAIB

Emiliano Sala zginął w katastrofie samolotu lecącego z Francji do Walii. Jednak do tej pory nie odnaleziono ciała Davida Ibbotsona, pilota argentyńskiego piłkarza.

Przypomnijmy, że 21 stycznia Emiliano Sala podróżował z Nantes do Cardiff. Ostatecznie jednak 28-latek nie doleciał do celu. Z czasem pojawiły się głosy, że awionetka zaginęła z radarów. 30 stycznia na plaży w pobliżu miejscowości Surtainville we Francji znaleziony elementy pochodzące z samolotu. Już trzy dni później na dnie kanału La Manche zlokalizowano samolot. Następnie przeszukano wrak i wydobyto ciało Emiliano Sali na powierzchnię. Do tej pory nie odnaleziono Davida Ibbotsona, pilota wspomnianej maszyny.

Teraz Brytyjska Agencja Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) w swoim tymczasowym raporcie poinformowała, że 59-latek nie posiadał licencji komercyjnej, a dysponował jedynie prywatnymi uprawnieniami zdobytymi na terenie Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że nie mógł on przewozić pasażerów w Unii Europejskiej na podstawie wynagrodzenia, a jedynie za podziałem kosztów. To nic innego jak wspólne pokrywanie kosztów, w tym między innymi płacenie za paliwo czy lądowanie. 

Tymczasem Willie McKay, który pomagał przy transferze Sali do Cardiff City, już zdążył poinformować, że 28-latek nie podróżował na zasadzie podziału kosztów i dodał: – Kiedy dzwonisz po taksówkę, nie pytasz taksówkarza, czy ma prawo jazdy. Myślałam tylko o tym, żeby zabrać chłopaka do domu, tak sobie życzył. Pilot miał powszechnie bardzo dobrą opinię, więc jego szkalowanie przez ludzi, po tym jak umarł, jest hańbą. Nie uważam nikogo za odpowiedzialnego tragedii, to był tragiczny wypadek.

Ibbotson miał zrezygnować ze szkolenia na licencję pilota komercyjnego przed jego ukończeniem. W wyniku katastrofy lotniczej utracono dziennik pokładowy oraz licencję pilota, więc władze muszą sprawdzić te rzeczy w inny sposób.

Dochodzenie będzie kontynuowane. Śledczy postarają się ustalić m.in. doświadczenie pilota. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy