Piorunujący początek Walijczyków! Gol w 3. minucie meczu [WIDEO]

Piorunujący początek Walijczyków! Gol w 3. minucie meczu [WIDEO] fot. Geraint Nicholas / Focus Images / MB Media / PressFocus

W czwartek o godzinie 20:45 rozpoczął się półfinał baraży o awans na Mistrzostwa Europy pomiędzy Walią a Finlandią. Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 3. minucie za sprawą gola Davida Brooksa.

Przed rozpoczęciem meczu faworytem tego starcia był zespół prowadzony przez Roberta Page'a.

Walijczycy doprowadzili do tego, że przewidywania bukmacherów zaczęły się szybko sprawdzać. Wzięli sprawy w swoje ręce i już w pierwszych minutach ruszyli do ataku.

Na lewej stronie boiska piłkę otrzymał Harry Wilson, który zdecydował się na krótką wymianę podań z jednym ze swoich kolegów. W efekcie zawodnik Fulham znalazł się wkrótce w dogodnej sytuacji w polu karnym rywala.

26-latek zdecydował się na oddanie strzału w kierunku bramki strzeżonej przez Lukáša Hrádecký'ego, a golkiper gości sparował piłkę przed siebie. Do tej dobiegł David Brooks, który z odległości kilku metrów trafił do siatki, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie.

Reprezentacja Walii zaliczyła wymarzone wejście w mecz, który ma ogromną wagę. Zadecydują bowiem o tym, która z ekip zagra w finale baraży o awans na EURO 2024.

Obecnie na tablicy wyników widnieje rezultat 1:0.