Piotr Stokowiec spodziewa się sprzedaży talentu ŁKS-u Łódź. „60 do 40 na to, że transfer dojdzie do skutku”

Piotr Stokowiec spodziewa się sprzedaży talentu ŁKS-u Łódź. „60 do 40 na to, że transfer dojdzie do skutku” fot. Dziurek / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Trener Piotr Stokowiec uważa, ze na obecną chwilę Aleksander Bobek ma większe szanse na zaliczenie zimowego transferu niż pozostanie w ŁKS-ie Łódź do końca sezonu.

Juniorski reprezentant Polski wdarł się przebojem do wyjściowego składu łódzkiego zespołu. Najpierw pomógł mu wywalczyć awans do Ekstraklasy i następnie zaliczył kilka bardzo udanych występów w najwyższej klasie.

Co prawda zachował w niej tylko jedno czyste konto w szesnastu występach i przepuścił aż 31 bramek, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Gdyby nie on, to zapewne beniaminek rodzimej elity straciłby o kilkanaście goli więcej i mógłby już właściwie zapomnieć o wywalczeniu utrzymania.

Z tego też powodu Aleksander Bobek trafił na radary nie tylko silniejszych polskich drużyn, ale także zagranicznych ekip. Mają one obecnie większe szanse na jego pozyskanie, o czym świadczą informacje pojawiające się w mediach oraz słowa wypowiedziane przez samego trenera Piotra Stokowca.

- Każdy polski klub pracuje na to, żeby transferować młodych zawodników. Klub musi funkcjonować dzięki dofinansowaniu i ja to rozumiem. Póki co żadnego konkretu za Bobka nie ma, ale faktycznie duże zainteresowanie jego osobą jest - przyznał szkoleniowiec w rozmowie z Kamilem Kobielskim z Meczyki.pl.

Nie podchodzę do tego zbyt emocjonalnie. Cieszę się, że mogę dalej rozwijać tego chłopaka. To jego premierowy sezon w Ekstraklasie, pewna sinusoida, ale myślę, że końcówka była niezła w jego wykonaniu. Ma ogromne możliwości, więc liczę się z tym, że transfer może zostać sfinalizowany - kontynuował.

- Według mojej wiedzy jest 60 do 40 na to, że transfer dojdzie do skutku. Myślę, że klub chciałby to spuentować, bo uwolniłoby to środku na kolejne ruchy - zakończył.

19-letni bramkarz znajduje się w kręgu zainteresowań Kopenhagi, FC Nantes oraz Cagliari Calcio. Z tej trójki największą chęć do jego przejęcia przejawia zespół z Włoch.

Bobek jest związany z ŁKS-em Łódź do połowy 2025 roku. W obowiązującej umowie znajduje się też zapis umożliwiający jej przedłużenie o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy