Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy

Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nicolò Schira

Gennaro Gattuso po sezonie może zostać zastąpiony przez Luciano Spallettiego, o czym informuje Nicolò Schira.

Coraz więcej jest przesłanek ku temu, że Gennaro Gattuso pożegna się po sezonie z Napoli. Włoch prawdopodobnie nie będzie pozostawał długo bez pracy, ponieważ bardzo mocno zabiega o niego Fiorentina.

Z tego powodu działacze ekipy spod Wezuwiusza, a konkretniej prezydent klubu, Aurelio De Laurentiis, od jakiegoś czasu był w kontakcie z potencjalnymi następcami byłego gracza AC Milanu.

W kontekście zmian na ławce trenerskiej w Neapolu przewijały się różne kandydatury. W tym miejscu należy nadmienić między innymi osobę Maurizio Sarriego.

Wydaje się jednak, że to nie 62-latek obejmie zespół. Tak przynajmniej twierdzi Nicolò Schira, którego zdaniem bliżej posady jest w tej chwili Luciano Spalletti.

Spalletti od dwóch lat pozostaje bez pracy, ale jest w stałym kontakcie z Aurelio De Laurentiisem. W ostatnich dniach rozmowy znacząco przyspieszyły i wkrótce możemy być świadkami ogłoszenia decyzji władz Napoli.

Według tego, co napisał wspomniany Schira, Spalletti miałby podpisać z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony w Certaldo szkoleniowiec dysponuje sporym doświadczeniem. W swojej karierze był związany z takimi klubami jak między innymi Udinese Calcio, Zenit Petersburg, AS Roma oraz Inter Mediolan.

Na swoim koncie ma on między innymi dwa Puchary Włoch oraz dwa mistrzostwa Rosji.

Dla Zielińskiego mogłaby to być bardzo dobra wiadomość, gdyż Spalletti preferuje ofensywną, kombinacyjną piłkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy