Piotr Zieliński otrzymał laurkę od legendy Interu Mediolan. „Naprawdę lubię jego grę...”

2024-06-10 19:53:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Piotr Zieliński otrzymał laurkę od legendy Interu Mediolan. „Naprawdę lubię jego grę...” Fot. Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Calciomercato.com

Piotr Zieliński już niebawem zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Interu Mediolan. Javier Zanetti, który jest legendą tego klubu, w rozmowie z Calciomercato.com skomplementował oraz docenił umiejętności Polaka.

Wraz z końcem czerwca bieżącego roku kontrakt Piotra Zielińskiego wygaśnie. Tym samym polski pomocnik opuści szeregi Napoli na zasadzie wolnego transferu po blisko ośmiu latach, podczas których udało mu się zdobyć mistrzostwo oraz puchar kraju.

Wiemy już, że jego przeprowadzka nie będzie zbyt odległa, bowiem Zieliński trafi latem do Interu Mediolan. Co prawda transfer ten nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, lecz osoby związane z włoskim klubem dawały ku temu wiele przesłanek.

Jedną z nich był między innymi legendarny Javier Zanetti, który w barwach „Nerazzurrich” rozegrał swego czasu ponad 600 spotkań. W rozmowie z Calciomercato.com skomplementował on umiejętności polskiego pomocnika i przyznał, że jego transfer będzie sporym wzmocnieniem.

- Od dawna obserwuje Piotra Zielińskiego z dużą uwagą, ponieważ naprawdę lubię jego grę jako pomocnika i myślę, że w przyszłym sezonie może nam bardzo pomóc - powiedział.

Zanetti nie ukrywał również, że przyszła kampania będzie dla Interu sporym wyzwaniem. Dlatego też nie obędzie się bez wzmocnień, które mają wesprzeć drużynę w obronie mistrzowskiego tytułu.

- To będzie z pewnością ciężka i wyrównana walka o mistrzostwo. Będziemy musieli bronić naszego dwudziestego tytułu ze świadomością, że jesteśmy bardzo mocni i zrobimy wszystko, żeby wygrywać. Będziemy jednak dalej ciężko pracować, żeby konkurować do samego końca - podsumował.

Zieliński w minionym sezonie rozegrał 35 spotkań, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował trzy asysty. Przez ostatnie osiem lat dla Napoli wystąpił łącznie 364 razy.