Piotr Zieliński stanął w obronie debiutanta. „Nie można mu robić takiej krzywdy”

2024-10-13 08:38:06; Aktualizacja: 2 godziny temu
Piotr Zieliński stanął w obronie debiutanta. „Nie można mu robić takiej krzywdy” Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Polski przegrała w sobotni wieczór na Stadionie Narodowym z Portugalią (1:3) w meczu Ligi Narodów. Wiele słów krytyki spadło po tym spotkaniu na debiutującego Maxiego Oyedele. Szczerego komentarza w sprawie występu zawodnika Legii Warszawa udzielił między innymi Jakub Wawrzyniak. Wkrótce do jego wypowiedzi odniósł się Piotr Zieliński.

Drużyna pod wodzą Michała Probierza wypadła znacznie gorzej na tle Portugalczyków, co przełożyło się na końcowy rezultat spotkania w postaci porażki „Biało-Czerwonych”.

W sobotnim pojedynku debiut w seniorskiej kadrze narodowej zanotował Maxi Oyedele. 19-latek otrzymał niedawno premierowe powołanie, a przy okazji sobotniej konfrontacji wyszedł na plac gry od pierwszej minuty.

Zawodnik, który minionego lata zamienił Manchester United na Legię Warszawa, wypadł jednak kiepsko na tle silniejszego rywala, o czym w studiu TVP Sport nie omieszkał wspomnieć Jakub Wawrzyniak, wypominając mu między innymi zbyt pasywną postawę w akcji prowadzącej do utraty drugiego gola.

- Nie pamiętam debiutu zawodnika, który przeszedłby tak obojętnie obok meczu. Przy dwóch rajdach Rafaela Leão powinien je przerwać faulem. W debiucie może ci zabraknąć umiejętności, ale Oyedele powinien rozbijać takie ataki - stwierdził 49-krotny reprezentant kraju.

Wkrótce do przytoczonej wypowiedzi odniósł się Piotr Zieliński. Pomocnik stanął w obronie kolegi z drużyny.

- To jest młody chłopak, grał z Portugalią, nie można mu robić takiej krzywdy od razu rzucając takie słowa, że przeszedł obok meczu. Dużo jeszcze przed nim. Uważam, że ma potencjał i możliwości, by na tej szóstce grać - powiedział 30-latek.

Polska w następnym spotkaniu zaplanowanym na wtorek 15 października zmierzy się z Chorwacją. Mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek o 20:45.