Przyszłoroczny turniej o miano najlepszej drużyny „Czarnego Lądu”
odbędzie się między 14 stycznia a 5 lutego w Gabonie. „Orły Kartaginy” swoją walkę o drugie zwycięstwo w Pucharze Narodów Afryki rozpoczną od rywalizacji w grupie B, w
której
zmierzą się z Senegalem, Algierią i Zimbabwe.
Selekcjoner reprezentacji Tunezji zdecydował się powołać w sumie aż 41 zawodników. Nieco ponad połowa z nich (23) weźmie udział w pierwszym zgrupowaniu zespołu narodowego, w którego trakcie ekipa z północy Afryki zmierzy się z ekipą Katalonii (28 grudnia) i Basków (30 grudnia).
Ci, którzy wypadną w tych dwóch spotkaniach najlepiej wrócą do Tunezji, gdzie dołączą do nich kolejni piłkarze. Ostateczny skład kadry „Orłów Kartaginy” poznamy przed towarzyskimi potyczkami z Ugandą (4 stycznia) i Egiptem (8 stycznia).
KADRA TUNEZJI
BRAMKARZEAymen Mathlouthi (ES Sahel),
Rami Jeridi (CS Sfaxien),
Moez Ben Cherifia (ES Tunis),
Farouk Ben Mustapha (Club Africain).
OBROŃCY
Hamza Mathlouthi (CS Sfaxien),
Aymen Abdennour (Valencia),
Ali
Maaloul (Al-Ahly),
Oussama Haddadi (Club Africain),
Zied
Boughattas (ES Sahel),
Mohamed Ali Yaakoubi (Caykur Rizespor),
Chamseddine Dhaouadi (ES Tunis),
Hamdi Nagguez (ES Sahel),
Ghazi
Abderrazak (ES Sahel),
Iheb Mbarki (ES Tunis),
Ali Machani (ES Tunis),
Bilel Iffa (Club Africain),
Slimene Kchok (CA Bizertin),
Syam Ben
Youssef (Caen).
POMOCNICY
Larry Azouni (Nîmes),
Ferjani Sassi (ES Tunis),
Mohamed Amine
Ben Amor (ES Sahel),
Wahbi Khazri (Sunderland),
Hamza Lahmar (ES Sahel),
Issam Ben Khemis (Lorient),
Anis Ben Hatira (Darmstadt),
Abdelkader Oueslati (Club Africain),
Yassine Meriah (CS
Sfaxien),
Saad Bguir (ES Tunis),
Youssef Msakni (Lekhwiya),
Iheb
Msakni (ES Sahel),
Naïm Sliti (Lille).
NAPASTNICY
Saber Khalifa (Club Africain),
Nejmeddin Daghfous (Würzburger Kickers),
Ahmed Akaichi (Al-Ittihad),
Khaled Ayari (Paris FC),
Hamdi Harbaoui
(Anderlecht),
Ahmed Khalil (Al-Ahli),
Taha Yassine
Khenissi (ES Tunis),
Issam Jebali (IF Elfsborg),
Idriss Mhirsi
(Red Star),
Yoann Touzghar (Auxerre).
Kolorem czerwonym oznaczeni są zawodnicy biorący udział w pierwszym zgrupowaniu.