PNA 2017: Zimbabwe zbojkotuje turniej?!

PNA 2017: Zimbabwe zbojkotuje turniej?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC

Piłkarze reprezentacji Zimbabwe mogą nie wziąć udziału w zbliżającym się Pucharze Narodów Afryki.

Zawodnicy „Wojowników” domagają się od krajowego związku piłkarskiego wypłaty reszty należnych im bonusów za osiągnięty awans na mistrzostwa „Czarnego Lądu” oraz zagwarantowanie pięciu tysięcy dolarów za każdy rozegrany mecz na turnieju w Gabonie. Na chwilę obecną władze ZIFA są gotowe zagwarantować swoich graczom kwotę o połowę niższą od żądanej.

To jednak nie zadowala reprezentantów Zimbabwe, którzy postanowili zostać w hotelu w Harare i na razie odmówili udziału w towarzyskim spotkaniu z Kamerunem, który ma odbyć się 10 stycznia.

- Zapewne zagramy na mistrzostwach, ale najpierw musimy przedyskutować kilka kwestii, bo zasługujemy na zdecydowanie coś lepszego. Nie chcemy zbyt wiele. Już dawno przedstawiliśmy swoją propozycję. Nikt jednak nas nie wysłuchał - powiedział Willard Katsande, kapitan drużyny narodowej.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu nie mają wątpliwość i nie wyobrażają sobie, żeby ich drużyna nie wystąpiła w Pucharze Narodów Afryki, dlatego zapewne wkrótce osiągną wspólne stanowisko z piłkarzami, aby każda ze stron była zadowolona z końcowych ustaleń.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy