Po cudownym utrzymaniu czas na rewolucję. VfL Bochum pożegnało dziesięciu piłkarzy [OFICJALNIE]

2024-06-03 08:59:37; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Po cudownym utrzymaniu czas na rewolucję. VfL Bochum pożegnało dziesięciu piłkarzy [OFICJALNIE]
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: VfL Bochum

VfL Bochum wystosował komunikat o zakończeniu współpracy z aż dziesięcioma piłkarzami. Są to Takuma Asano, Michael Esser, Philipp Förster, Andreas Luthe, Patrick Osterhage, Gonçalo Paciência, Moritz Römling, Keven Schlotterbeck, Danilo Soares, Kevin Stöger.

Zawodnikiem z wymienionej listy mającym największy wpływ na świetlaną przyszłość klubu bez wątpienia stał się ten ostatni. Austriacki ofensywny pomocnik w znacznej mierze przyczynił się do utrzymania zespołu w Bundeslidze, pomimo porażki w pierwszym meczu przed własną publicznością aż 0:3.

W rewanżowym barażu z Fortuną Düsseldorf „Niedegradowalni” zdołali dokonać niemożliwego i odrobić trzybramkową stratę. Dwie asysty oraz trafienie przed dogrywką i konkursem rzutów karnych zanotował właśnie 30-letni Stöger. Wcześniej w kampanii zasadniczej dołożył jeszcze siedem goli i 11 asyst.

Poszukiwania nowego pracodawcy rozpoczęli również Asano, Förster, Esser oraz Römling. Umowy nie zostaną przedłużone.

VfL Bochum było z kolei ostatnim przystankiem w piłkarskiej przygodzie Luthe. 37-letni rezerwowy bramkarz ogłosił zakończenie kariery.

Z kolei wiadomo już, gdzie od następnej kampanii w walce o ligowe punkty swoją postawą wesprą Osterhage i Soares. Środkowy pomocnik dołączy do Freiburga za ustaloną kwotę pięciu milionów euro, podczas gdy brazylijski lewy obrońca wskoczy na pokład drugoligowego 1. FC Nürnberg.

Pozostały duet zawodników, Keven Schlotterbeck oraz Gonçalo Paciência, po okresie wypożyczenia zameldują się z powrotem kolejno w Freiburgu i Celcie Vigo.