Pochettino otwarty na propozycje

Pochettino otwarty na propozycje fot. Tottenham
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports

Pozostający od kilku miesięcy bez pracy Mauricio Pochettino udzielił wywiadu, w którym wyraził swoją gotowość na powrót do wykonywanego zawodu.

Przeciętna forma Tottenhamu w jesiennych miesiącach minionego roku doprowadziła do tego, że władze wspomnianego klubu postanowiła zmienić menadżera. Z klubem rozstał się Mauricio Pochettino, a schedę po nim przejął José Mourinho.

Argentyńczyk od tamtej pory pozostaje bez przynależności klubowej. Media wielokrotnie łączyły go z różnymi podmiotami, jednak nic w jego sprawie nie uległo zmianie.

48-latek udzielił w ostatnich dniach wywiadu, w którym wyraził chęć powrotu na ławkę trenerską.

- Kocham Anglię. Najlepiej byłoby nadal mieszkać w Londynie, ale czekam na propozycje. Wspólnie z moimi asystentami jesteśmy gotowi, by wrócić do gry. Wiele nauczyły nas nasze lata pracy w Espanyolu, Southampton czy Tottenhamie. Mamy wiele do zaoferowania ludziom. Oni muszą nam jednak zaufać i dać spokojnie pracować.

Pochettino został również wprost zapytany o plotki łączące go z objęciem posady Newcastle United.

- W tym momencie trzeba szanować wszystkie kluby. Obecnie problemem jest określenie tego, jakie podmioty znajdują się w pierwszej szóstce. Układ się zmienia. Niektórzy bowiem planują zainwestować duże pieniądze i mają ambicje, by znaleźć się pośród najlepszych. Teraz muszę zachowywać się, jak wtedy, kiedy zaczynałem i zobaczę, kto się po mnie zgłosi - zakończył.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy