Pochettino: Tych trzech klubów nigdy nie poprowadzę

Pochettino: Tych trzech klubów nigdy nie poprowadzę fot. Tottenham
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fox Sports

Mauricio Pochettino przyznał, że w przyszłości chciałby poprowadzić drużynę Newell’s Old Boys. Odniósł się także do plotek łączących go z Arsenalem.

Kilka tygodni temu na ławce trenerskiej Tottenhamu doszło do niemałych roszad. Z posadą menadżera pożegnał się Mauricio Pochettino, a jego miejsce zajął José Mourinho.

Od momentu pożegnania się ze stołecznym klubem Argentyńczyk nie udzielał się w mediach. Milczenie przerwał dopiero w miniony weekend, przy okazji starcia argentyńskiej ligi pomiędzy Newell’s Old Boys a River Plate.

47-latek przyznał, że poprowadzenie w przyszłości pierwszej z tych ekip jest jego skrytym marzeniem.

- Moim celem i marzeniem jest powrót do tego miejsca w roli trenera. Powrót do domu po tylu latach byłby niewątpliwie ekscytujący. Tym bardziej że w przeszłości, kiedy zostałem zawodnikiem Newell’s, spełniłem swoje marzenie - przyznaje.

Argentyńczyk został również zapytany o plotki łączące go z objęciem posady menedżera Arsenalu.

- Już kiedyś powiedziałem, że nigdy nie trenowałbym Barcelony oraz Rosario Central. Tak samo jest z Arsenalem. Ja przecież długi czas spędziłem w Tottenhamie i jestem z tym klubem bardzo związany. Taka jest moja decyzja. Wolałbym pracować w moim gospodarstwie w Argentynie, niżeli prowadzić niektóre zespoły - skwitował.

Przypomnijmy - „El Clasico Rosarino” to bardzo zacięte derby Rosario między wspomnianymi Newell's Old Boys a Rosario Central, dlatego Pochettino nie ma zamiaru nigdy objąć tego drugiego - wrogiego mu klubu. Z kolei Barcelona została wykluczona ze względu na fakt prowadzenia w przeszłości przez niego Espanyolu i generalnie sprzyjania Realowi Madryt.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy