Pochettino: Tych trzech klubów nigdy nie poprowadzę

Pochettino: Tych trzech klubów nigdy nie poprowadzę fot. Tottenham
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fox Sports

Mauricio Pochettino przyznał, że w przyszłości chciałby poprowadzić drużynę Newell’s Old Boys. Odniósł się także do plotek łączących go z Arsenalem.

Kilka tygodni temu na ławce trenerskiej Tottenhamu doszło do niemałych roszad. Z posadą menadżera pożegnał się Mauricio Pochettino, a jego miejsce zajął José Mourinho.

Od momentu pożegnania się ze stołecznym klubem Argentyńczyk nie udzielał się w mediach. Milczenie przerwał dopiero w miniony weekend, przy okazji starcia argentyńskiej ligi pomiędzy Newell’s Old Boys a River Plate.

47-latek przyznał, że poprowadzenie w przyszłości pierwszej z tych ekip jest jego skrytym marzeniem.

- Moim celem i marzeniem jest powrót do tego miejsca w roli trenera. Powrót do domu po tylu latach byłby niewątpliwie ekscytujący. Tym bardziej że w przeszłości, kiedy zostałem zawodnikiem Newell’s, spełniłem swoje marzenie - przyznaje.

Argentyńczyk został również zapytany o plotki łączące go z objęciem posady menedżera Arsenalu.

- Już kiedyś powiedziałem, że nigdy nie trenowałbym Barcelony oraz Rosario Central. Tak samo jest z Arsenalem. Ja przecież długi czas spędziłem w Tottenhamie i jestem z tym klubem bardzo związany. Taka jest moja decyzja. Wolałbym pracować w moim gospodarstwie w Argentynie, niżeli prowadzić niektóre zespoły - skwitował.

Przypomnijmy - „El Clasico Rosarino” to bardzo zacięte derby Rosario między wspomnianymi Newell's Old Boys a Rosario Central, dlatego Pochettino nie ma zamiaru nigdy objąć tego drugiego - wrogiego mu klubu. Z kolei Barcelona została wykluczona ze względu na fakt prowadzenia w przeszłości przez niego Espanyolu i generalnie sprzyjania Realowi Madryt.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy