Podbeskidzie Bielsko-Biała reaguje na brak baraży o Ekstraklasę. Dariusz Żuraw odchodzi [OFICJALNIE]

Podbeskidzie Bielsko-Biała reaguje na brak baraży o Ekstraklasę. Dariusz Żuraw odchodzi [OFICJALNIE] fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Dariusz Żuraw poinformował o rezygnacji ze stanowiska trenera Podbeskidzia Bielsko-Biała.

50-letni szkoleniowiec objął stery nad zespołem „Górali” we wrześniu ubiegłego roku. Przedstawiciele pierwszoligowego klubu wierzyli, że, zatrudniając go, zwiększają swoje szanse na wywalczenie awansu do Ekstraklasy.

Niestety prowadzone przez niego Podbeskidzie Bielsko-Biała nie osiągało satysfakcjonujących rezultatów, ale mogło rzutem na taśmę znaleźć się w gronie drużyn ubiegających się o zameldowanie w elicie poprzez play-offy.

Ekipa prowadzona przez Dariusza Żurawa wygrała szalony mecz z Resovią Rzeszów (4:3), ale jednocześnie jej lokalny rywal - Stal, pokonała zdegradowaną Skrę Częstochowa i to ona zakończyła zmagania na ostatnim miejscu gwarantującym udział w barażach.

W związku z tym przedstawiciele „Górali” ogłosili decyzję o rozstaniu ze szkoleniowcem, potwierdzając w ten sposób jego deklarację wygłoszoną na konferencji prasowej.

„Kontrakt Dariusza Żurawia zostanie rozwiązany za porozumieniem stron.

Trenerze, dziękujemy za dziewięć miesięcy pracy, życzymy powodzenia w dalszej karierze!” - napisano na stronie klubu.

Ostatnio spekulowano, że jego posadę może przejąć zwolniony nie dawno przez Wisłę Płock - Pavol Staňo.

Żuraw pełnił wcześniej funkcję opiekuna Odry Opole, Miedzi Legnica, Znicza Pruszków, Lecha Poznań i Zagłębia Lubin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy