2024-09-14 14:47:21; Aktualizacja: 1 godzina temu
Poddał się po dwóch latach bezrobocia. Przykry koniec kariery byłego reprezentanta Argentyny [OFICJALNIE] Fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Diego Perotti

Po dwóch latach bez przynależności klubowej na zakończenie kariery zdecydował się Diego Perotii. Piłkarz poinformował o tym, wrzucając film na Instagramie.

Diego Perotti od dwóch lat pozostawał bez klubu po tym, jak w lipcu 2022 roku wygasł jego kontrakt z Salernitaną. Od tego czasu Argentyńczyk nie podpisał umowy z żadnym klubem, a teraz, w wieku 36 lat, poinformował o zakończeniu kariery.

Ostatni mecz argentyńskiego skrzydłowego to więc spotkanie 38. kolejki Serie A, rozegrane 22 maja pomiędzy Salernitaną, a Udinese, który ci drudzy wygrali 4:0. Perotti pojawił się na placu gry w 63. minucie. W barwach „Koników Morskich” nie zdobył bramki, więc aby przypomnieć ostatniego gola, którego strzelił piłkarz, musimy cofnąć się do 21 listopada 2020 roku.

Perotti był wówczas piłkarzem Fenerbahçe, a jego ekipa mierzyła się z Gençlerbirliği. Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem strzelił w tym meczu dwie bramki. Do siatki trafiał w 38. i 69. minucie.

Piłkarz jako junior trenował w Boca Juniors, ale w 2002 roku jako 14-latek zasilił szeregi akademii CD Morón. To z niej w 2007 roku przybył do Sevilli. Później wrócił jeszcze do Argentyny, na rundę wiosenną sezonu 2013/2014, do wspomnianej wcześniej Boci. Przed sezonem 2014/2015 trafił do Genoi, a po półtorej roku zasilił AS Romę. W 2020 roku stał się piłkarzem Fenerbahçe, a w lutym 2022 roku - Salernitany.

Najbardziej kojarzony jest z klubem z Rzymu, dla którego zagrał 138 meczów, strzelił 31 goli i 27-krotnie asystował. Z Sevillą zdobył za to Puchar Hiszpanii.

W 2009 roku zadebiutował w reprezentacji Argentyny, w tej jednak wystąpił zaledwie pięciokrotnie i ani razu o punkty.