Pogoń Siedlce: Finał afery dopingowej. Siedmiu piłkarzy zawieszonych!

Pogoń Siedlce: Finał afery dopingowej. Siedmiu piłkarzy zawieszonych!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportSiedlce.pl

Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) zawiesiła siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce oskarżonych o stosowania zakazanej infuzji dożylnej - poinformował portal SportSiedlce.pl

Drużyna z województwa mazowieckiego jest zamieszana w trwającym sezonie w walkę o utrzymanie w trzeciej klasie rozgrywkowej i wiele na to wskazuje, że przed startem rundy wiosennej będzie musiała dokonać kilku transferów, aby móc dalej na poważnie myśleć o pozostaniu w drugiej lidze, a wszystko to przez decyzje wydane przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA), która zawiesiła wszystkich siedmiu zawodników Pogoni podejrzanych o stosowanie zakazanej infuzji dożylnej.

Już na początku grudnia jako pierwszy wyrok w tej sprawie usłyszał Artur Balicki. Napastnik wypożyczony z Wisły Kraków został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją z osiemnastomiesięcznym okresem jej zawieszenia, co w praktyce oznacza, że będzie wyłączony z gry przez sześć miesięcy.

Do końca obecnych rozgrywek na polskich boiskach nie pojawią się także jego pozostali podejrzani o stosowanie dopingu koledzy - Aya Diouf (obrońca), Tomasz Margol (pomocnik), Marcin Kozłowski (obrońca), Piotr Smołuch (bramkarz), Kacper Falon (napastnik) oraz Sebastian Krawczyk (obrońca).

Zawieszenie wymienionych wyżej piłkarzy ma być liczone od dnia 5 grudnia. Orzeczenie nie zostało jeszcze uprawomocnione.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych niedozwolone są infuzje dożylne i/lub iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych. W przeszłości stosowanie tego rodzaju dopingu zostało stwierdzone m.in. u Samira Nasriego (skazany na 18 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Ryana Lochte'ego (skazany na 14 miesięcy dyskwalifikacji).

Pogoń Siedlce zajmuje po rundzie jesiennej odległe czternaste miejsce w tabeli, ostatnie gwarantujące utrzymanie, z dorobkiem 24 zdobytych punktów, co oznacza, że klub ma zaledwie dwa „oczka” przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy