Pogoń Siedlce: Siedmiu piłkarzy podejrzanych o stosowanie dopingu. Wszczęto dochodzenie!

Pogoń Siedlce: Siedmiu piłkarzy podejrzanych o stosowanie dopingu. Wszczęto dochodzenie!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Polska Agencja Antydopingowa

Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) wszczęła postępowanie w związku z podejrzeniem stosowania zakazanej infuzji dożylnej przez siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce.

Pogoń Siedlce walczy obecnie o utrzymanie w II lidze (trzecia klasa rozgrywkowa) i może mieć wkrótce bardzo utrudnione zadanie w osiągnięciu tego celu, a wszystko przez rozpoczęte dochodzenie dotyczące stosowania zakazanej infuzji dożylnej przez siedmiu zawodników.

Nazwiska piłkarzy nie zostały ujawnione, ale już wiemy ze sprawą zajęła się prokuratura, a osoby zamieszane w cały proceder mogą zostać zdyskwalifikowane nawet na cztery lata.

„Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, na podstawie nakazów prokuratorskich, dokonali przeszukań m.in. w pomieszczeniach Klubu Sportowego, gdzie zabezpieczone zostały przedmioty mogące stanowić dowody w sprawie, w tym dokumentacja medyczna i środki komunikacji.

Jednocześnie Polska Agencja Antydopingowa we współdziałaniu z funkcjonariuszami Policji dokonała pobrania materiałów do badań kontrolnych, których wyniki zostaną wykorzystane w toku śledztwa.

Informujemy, iż zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych niedozwolone  są infuzje dożylne i (lub) iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych. W przeszłości stosowanie tego rodzaju dopingu zostało stwierdzone m.in. przez Samira Nasriego (skazany na 18 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Ryana Lochte'ego (skazany na 14 miesięcy dyskwalifikacji)” - czytamy w komunikacie opublikowany na oficjalnej stronie POLADA.

Pogoń Siedlce po piętnastu rozegranych meczach zajmuje piętnaste miejsce w tabeli II ligi, które oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej Ekipa z województwa mazowieckiego zgromadziła do tej pory 15 punktów na swoim koncie.

Więcej na temat: MKP Pogoń Siedlce Polska Doping

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy