Pogoń Siedlce: Siedmiu piłkarzy podejrzanych o stosowanie dopingu. Wszczęto dochodzenie!

Pogoń Siedlce: Siedmiu piłkarzy podejrzanych o stosowanie dopingu. Wszczęto dochodzenie!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Polska Agencja Antydopingowa

Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) wszczęła postępowanie w związku z podejrzeniem stosowania zakazanej infuzji dożylnej przez siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce.

Pogoń Siedlce walczy obecnie o utrzymanie w II lidze (trzecia klasa rozgrywkowa) i może mieć wkrótce bardzo utrudnione zadanie w osiągnięciu tego celu, a wszystko przez rozpoczęte dochodzenie dotyczące stosowania zakazanej infuzji dożylnej przez siedmiu zawodników.

Nazwiska piłkarzy nie zostały ujawnione, ale już wiemy ze sprawą zajęła się prokuratura, a osoby zamieszane w cały proceder mogą zostać zdyskwalifikowane nawet na cztery lata.

„Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, na podstawie nakazów prokuratorskich, dokonali przeszukań m.in. w pomieszczeniach Klubu Sportowego, gdzie zabezpieczone zostały przedmioty mogące stanowić dowody w sprawie, w tym dokumentacja medyczna i środki komunikacji.

Jednocześnie Polska Agencja Antydopingowa we współdziałaniu z funkcjonariuszami Policji dokonała pobrania materiałów do badań kontrolnych, których wyniki zostaną wykorzystane w toku śledztwa.

Informujemy, iż zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych niedozwolone  są infuzje dożylne i (lub) iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych. W przeszłości stosowanie tego rodzaju dopingu zostało stwierdzone m.in. przez Samira Nasriego (skazany na 18 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Ryana Lochte'ego (skazany na 14 miesięcy dyskwalifikacji)” - czytamy w komunikacie opublikowany na oficjalnej stronie POLADA.

Pogoń Siedlce po piętnastu rozegranych meczach zajmuje piętnaste miejsce w tabeli II ligi, które oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej Ekipa z województwa mazowieckiego zgromadziła do tej pory 15 punktów na swoim koncie.

Więcej na temat: MKP Pogoń Siedlce Polska Doping

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy