Pogoń Szczecin oddała go bez żalu, teraz może okazać się jej katem
2025-02-07 09:48:47; Aktualizacja: 2 godziny temu![Pogoń Szczecin oddała go bez żalu, teraz może okazać się jej katem](img/photos/99490/1500xauto/luka-zahovic.jpg)
W piątkowy wieczór Pogoń Szczecin podejmie u siebie Górnika Zabrze, a „Portowcy” w tym meczu szczególnie będą musieli uważać na swojego byłego kolegę z szatni, czyli Lukę Zahovicia, o czym dobrze wie Robert Kolendowicz.
Górnik Zabrze ma w tym sezonie spore problemy ze skutecznością, a jedynym, który pod tym względem nie zawodzi jest Luka Zahović. Słoweniec na Śląsk przeniósł się tego lata po tym, jak wygasł jego kontrakt z Pogonią Szczecin, i w trójkolorowych barwach na razie zapisał na swoim koncie sześć trafień, co czyni z niego najlepszego strzelca w zespole, i dołożył do tego jeszcze dwie asysty.
W piątkowy wieczór Górnik zmierzy się z Pogonią i szkoleniowiec „Portowców”, Robert Kolendowicz, dobrze wie, że jego podopieczni muszą szczególnie uważać na swojego byłego kolegę z szatni, o którym bardzo ciepło się wypowiedział na przedmeczowej konferencji prasowej.
- Luka to fantastyczny piłkarz. Świetnie czyta grę. Powstrzymać takiego zawodnika zawsze jest trudno. Fajnie będzie go zobaczyć ponownie na naszym stadionie - stwierdził 44-latek.Popularne
- Luka dał nam dużo radości w przeszłości, miał wiele jakościowych momentów w naszych barwach. Zawsze dawał z siebie wszystko. W ostatnim etapie u nas grał mniej, dlatego zdecydował się zmienić klub. Mam nadzieję, że w miejscu, w którym jest teraz, jest szczęśliwy. Ostatnio gra bardzo dobrze, jest czołową postacią Górnika, strzela dużo goli - powiedział Kolendowicz.
Co ciekawe, debiutanckie trafienie dla „Trójkolorowych” Słoweniec zaliczył właśnie przeciwko Pogoni, kiedy popisał się fantastycznym lobem, który zapewnił 14-krotnym mistrzom Polski zwycięstwo 1:0.
𝐋𝐔𝐊𝐀 𝐙𝐀𝐇𝐎𝐕𝐈𝐂!🔥🔥🔥
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) August 2, 2024
Pierwszy kontakt z piłką… I TO JAKI!😱 Cudowny gol Słoweńca!😍
📺 Transmisja meczu w Zabrzu w CANAL+ SPORT3 i CANAL+ online: https://t.co/LrK3rlrlEG pic.twitter.com/3Pal0ky8P8
Zahović barwy Pogoni reprezentował przez cztery lata i na swoim koncie zapisał 26 bramek i 15 asyst w 123 występach.