2024-09-20 22:30:04; Aktualizacja: 6 dni temu
Pogoń Szczecin zwycięska w hicie kolejki. Legia Warszawa ponosi drugą porażkę z rzędu [WIDEO] Fot. Szymon Gorski / PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa w piątkowym hicie dziewiątej kolejki Ekstraklasy wynikiem 1-0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Alexander Gorgon.

Oba zespoły przystąpiły do tego starcia z zamiarem zrehabilitowania się po ubiegłotygodniowych porażkach. Pogoń Szczecin uległa w wyjazdowej potyczce Cracovii (1-2), natomiast Legia Warszawa uznała przed własną publicznością wyższość Rakowa Częstochowa (0-1).

Od samego początku zawodów znacznie lepiej prezentowali się gracze dowodzeni przez trenera Roberta Kolendowicza. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w pierwszych minutach, kiedy piłka po strzale z głowy Efthymiosa Koulourisa minimalnie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza.

Zawodnicy Legii wyraźnie nie mieli pomysłu, jak przedostać się pod pole karne przeciwnika. Na przestrzeni pierwszej odsłony konfrontacji  „Wojskowi” nie oddali ani jednego strzału.

Pogoń natomiast nie potrafiła udokumentować swojej przewagi.

W 63. minucie szkoleniowiec szczecińskiej drużyny zdecydował się wprowadzić na boisko Alexandra Gorgon. Decyzja ta bardzo szybko okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem chwilę później 35-latek otworzył wynik spotkania za sprawą precyzyjnego uderzenia zza pola karnego.

Po stracie gola Legia ruszyła do ataku w celu zdobycia bramki wyrównującej. Próby stołecznego zespołu zdały się jednak na nic przy dobrze broniącej defensywie Pogoni.

Ostatecznie szczecinianie dowieźli korzystny dla siebie rezultat, wygrywając 1-0.

W ten sposób „Duma Pomorza” wskoczyła na pozycję wicelidera Ekstraklasy. Legia odniosła z kolei drugą porażkę ligową z rzędu.