Pogrom w Eredivisie! Mickey van der Hart wpuścił dziewięć goli... [WIDEO]

2024-09-15 07:31:31; Aktualizacja: 2 dni temu
Pogrom w Eredivisie! Mickey van der Hart wpuścił dziewięć goli... [WIDEO] Fot. ESPN
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Sobotnie zmagania w Eredivisie zakończyły się blamażem sc Heerenveen w starciu z AZ Alkmaar. Drużyna prowadzona przez Robina van Persiego przegrała 1:9. Cały mecz w jej barwach rozegrali Paweł Bochniewicz i znany z występów dla Lecha Poznań Mickey van der Hart...

Robin van Persie z pewnością nie ma łatwych początków na stanowisku pierwszego trenera. Już na starcie pracy za sterami sc Heerenveen przegrał z Ajaksem Amsterdam, a potem zremisował z Utrechtem. Tuż przed przerwą reprezentacyjną wydawało się, że jego zespół zaczyna obierać dobry kurs.

„De Superfriezen” wygrali 4:0 w czwartej kolejce Eredivisie z NAC Breda. Mogli zatem poczuć się nieco pewniej przed rywalizacją z AZ Alkmaar. Ekipa z północno-zachodniej części Holandii była stawiana w roli faworyta, lecz chyba nikt się nie spodziewał, że wynik sobotniego spotkania będzie aż tak jednostronny.

Pierwsza połowa na AFAS Stadion nie zwiastowała jeszcze trzęsienia ziemi. Gospodarze schodzili do szatni, prowadząc skromnie 2:1. Po zmianie stron rozpoczął się festiwal strzelecki.

Troy Parrot zakończył strzelanie na przestrzeni pierwszych 45 minut, a następnie rozpoczął w drugiej części konfrontacji, trafiając do siatki kolejno w 48., 50. i 56. minucie. Ibrahim Sadiq, Mexx Meerdink, Kristijan Belić oraz Zico Buurmeester również swoimi bramkami ustanowili końcowy rezultat na 9:1.

W stratę goli przez gości byli zamieszani Paweł Bochniewicz oraz znany z występów dla Lecha Poznań golkiper Mickey van der Hart - co istotne, to reprezentant Polski otrzymał znacznie gorsze noty, popełniając tego dnia mnóstwo błędów. Holender w wielu sytuacjach nie miał żadnych szans, aczkolwiek w kilku momentach mógł zachować się zdecydowanie lepiej.