Polacy za granicą: Glik bohaterem Monaco [WIDEO]

Polacy za granicą: Glik bohaterem Monaco [WIDEO] fot. Transfery.info

Środek tygodnia był wyjątkowo pracowity dla Polaków, którzy bronili barw swoich zespołów w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych. Spośród nich najbardziej wyróżnili się Kamil Glik oraz Krystian Nowak.

AS Monaco miało bez większych problemów rozprawić się z trzecioligowym Chambly w 1/16 finału Pucharu Francji. Klub z Księstwa od początku spotkania narzucił niżej notowanemu rywalowi swój styl gry i na przerwę schodził z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie ambitnie grający zawodnicy ze Stade des Marais dość szybko zdobyli gola kontaktowego, a potem na niecałe dziesięć minut przed końcem meczu przegrywali już tylko 2:3.

Piłkarze z małego miasteczka w północnej Francji, nie mając już nic do stracenia, rzucili się do szaleńczych ataków, które najpierw przyniosły czerwoną kartkę dla zawodnika gości - Andrei Raggiego, a następnie bramkę na wagę dogrywki w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Monaco grające w osłabieniu dopiero po rozmowie z trenerem przed dodatkowymi 30. minutami zaczęło prezentować się tak, jak przystało na lidera Ligue 1. W efekcie ekipę z Księstwa najpierw ponownie na prowadzenie wyprowadził Kevin N'Doram, a chwilę później podwyższył je Kamil Glik. Reprezentant Polski wykorzystał złe ustawienie defensorów Chambly i po raz piąty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Żaden inny obrońca występujący we francuskich klubach nie ma na swoim koncie więcej zdobytych goli we wszystkich rozgrywkach.

Jak się później okazało bramka 29-latka miała ogromne znaczenie, ponieważ tuż przed końcem dogrywki czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Romain Padovani, co oznaczało, że Monaco ostatecznie wygrało 5:4.

Nie da się ukryć, że Krystian Nowak jest największym wygranym zmiany menadżera w Hearts. Po objęciu zespołu przez Iana Cathro były gracz Widzewa Łódź i Podbeskidzia Bielsko-Biała stał się podstawowym zawodnikiem ekipy z Edynburga.

Co prawda środkowy obrońca bądź defensywny pomocnik nie wystąpił w ostatnim meczu szkockiej drużyny, ale było to spowodowane kontuzją. Na szczęście nie trwała ona zbyt długo i Polak powrócił do wyjściowego składu na starcie z Rangers FC.

22-letni zawodnik w znakomitym sposób zaakcentował swoją obecność na boisku, zdobywając pierwszego gola dla swojego klubu i tym samym przyczynił do zwycięstwa Hearts aż 4:1 nad bardziej utytułowanym przeciwnikiem.

Krystian Nowak Goal HD - Hearts 1 - 0 Rangers... przez GoalReplay

W pozostałych spotkaniach z udziałem Polaków z dobrej strony pokazał się Igor Lewczuk, którego Bordeaux awansowało do kolejnej fazy Pucharu Francji, pokonując Dijon (2:1). Z dalszego udziału w tym turnieju mogą się cieszyć także Ludovic Obraniak i Grzegorz Krychowiak. Pierwszy z nich nie miał zbyt dużego wkładu w wygraną nad Saint-Étienne (3:0), bo opuścił boisko w trakcie drugiej połowy, a jego koledzy dopiero w dogrywce przechylili szalę zwycięstwa na korzyść Auxerre. Z kolei drugi po raz kolejny znalazł się poza kadrą meczową PSG na pojedynek z Rennes (4:0).

Niestety w dalszej fazie Pucharu Francji nie zobaczymy już Macieja Rybusa. Reprezentant Polski i jego Olympique Lyon musiał uznać wyższość Olympique Marsylia (1:1, 1:2d.).

Spośród naszych rodaków występujących w Premier League oraz Championship tylko Łukasz Fabiański mógł cieszyć się z wygranej. Doświadczony golkiper przyczynił się do zgarnięcia kompletu punktów przez Swansea w meczu przeciwko Southampton (2:1).

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski? Była gwiazda Śląska Wrocław radzi sobie w nowej dyscyplinie Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski? Była gwiazda Śląska Wrocław radzi sobie w nowej dyscyplinie Napastnik odejdzie z Legii Warszawa?! Napastnik odejdzie z Legii Warszawa?!