Polscy kibice opanują Wembley?

Polscy kibice opanują Wembley?
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: The Guardian

Już jutro ostatni mecz polskich piłkarzy. Przyjdzie im zmierzyć się z Anglikami na słynnym Wembley. Nasi reprezentanci będą mogli liczyć na wsparcie 20 tysięcy polskich kibiców.

Przed reprezentacją Anglii mecz, który zadecyduje o ich awansie do finałów Mistrzostw Świata w Brazylii. Podopieczni Roya Hodgsona będą grać przeciwko jedenastce Fornalika wspieranej przez prawie 20 tysięcy kibiców na Wembley. Los Synów Albionu leży w ich rękach – jeśli wygrają, awansują bezpośrednio, jeżeli nie zdobędą 3 pkt, a zrobi to Ukraina, wtedy Wyspiarze powalczą w barażach.

- W związku z dużym zainteresowaniem biletami ze strony polskich kibiców, FA podjęła decyzję, w oparciu o względy bezpieczeństwa, aby zapewnić Polakom określoną część na trybunach przeznaczoną tylko dla nich, a nie sprzedawać im bilety w różnych, oddzielnych obszarach – powiedział rzecznik FA.

- Szacujemy, że będzie prawie 20 tysięcy polskich kibiców – skomentował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. – Biorąc pod uwagę, ilu Polaków mieszka w Wielkiej Brytanii, wiemy w jakim stopniu pomogą naszym piłkarzom, choć straciliśmy szansę na awans. Dla wielu ludzi jest to bardzo wyjątkowe spotkanie. Konfrontacje z Anglią zawsze na długo pozostawały w historii naszego futbolu. Ważne jest dla nich, aby być na meczu i wspierać naszą drużynę. Zawsze lepiej iść do pracy następnego dnia i powiedzieć do swoich angielskich kolegów "pokonaliśmy was " – dodał.

- Jesteśmy bardzo świadomi, że będziemy mieć ogromne wsparcie od bardzo wielu naszych fanów. Nie mamy już szans na awans do mundialu, ale zagramy dla naszej dumy i czujemy, że jesteśmy winni naszym fanom , aby dać im powód do dobrego dopingu na Wembley – powiedział napastnik reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Więcej na temat: Polska Anglia Mistrzostwa świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO] Raków Częstochowa trolluje Legię Warszawa. „Panie trenerze, czy to już potwierdzone?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy