Polscy piłkarze ruszają z akcją „GINIEMY DLA ŻYCIA”. Organizują pokazowy mecz w CS:GO!

Polscy piłkarze ruszają z akcją „GINIEMY DLA ŻYCIA”. Organizują pokazowy mecz w CS:GO! fot. zrzutka.pl
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wojciech Pawłowski (zrzutka.pl)

Wojciech Pawłowski wraz z grupą dziewięciu polskich zawodników uruchomili zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawirusem i liczą na zebranie dużej sumy w trakcie transmisji z pokazowego meczu w Counter-Strike: Global Offensive.

Wielu ludzi ze świata sportu włącza się w wszelakiego rodzaju akcje mające na celu wesprzeć różne organizacje w walce z koronawirusem i trzeba przyznać, że nie brakuje im pomysłów na to, aby zaangażować w swoje przedsięwzięcia większej grupy ludzi.

Pokazuje to między innymi inicjatywa Wojciecha Pawłowskiego, który wraz z takimi graczami jak Mateusz Klich, Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Dawid Kownacki, Krystian Bielik, Łukasz Zwoliński, Jakub Piotrowski, Damian Matras i Paweł Bochniewicz będą zachęcać do zbiórki pieniędzy na ochronę zdrowia poprzez udział w pokazowym meczu w grę Counter-Strike: Global Offensive.

Polscy piłkarze zmierzą się ze sobą już 27 marca o godzinie 20:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić na profilu Wojciecha Pawłowskiego na Facebooku oraz Mateusza Klicha i znanego komentatora e-sportowego, youtubera oraz streamera Piotra „Izaka” Skowyrskiego na Twitchu.

„Cześć. Nazywam się Wojtek Pawłowski i jestem bramkarzem Widzewa Łódź. I może jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak Wy wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji. Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter Strike. Który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu. Dlatego zaprosiłem dziewięciu znanych polskich piłkarzy i razem przeprowadzimy pokazową rozgrywkę CS pod nazwą GINIEMY DLA ŻYCIA. W trakcie live’a będziemy licytować koszulki i promować zbiórkę pieniędzy, które następnie przekażemy jednej z organizacji zajmujących się wspieraniem polskiej ochrony zdrowia. W tak trudnych czasach jak obecne, musimy się powstrzymać od krytyki i zrobić wszystko, by ułatwić życie tysiącom lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych i każdego, kto dba o to, byśmy mogli umierać jedynie wirtualnie. Dołącz do nas. Wpłać dowolną kwotę i udostępnij informację o tej zbiórce wraz z hasztagiem #wedie4life. Jak mawiał klasyk: we fly together, we die together!” - czytamy w opisie akcji na stronie zrzutka.pl.

Inicjator wydarzenia liczy na zebranie przynajmniej pół miliona złotych na walkę z koronawirusem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy