Polska - Austria: przypuszczalne składy

Polska - Austria: przypuszczalne składy fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportowe Fakty

Selekcjoner Jerzy Brzęczek szykuje kilka zmian w składzie na mecz z Austrią.

Po niepowodzeniu w starciu ze Słowenią „Biało-Czerwoni” zamierzają wrócić na zwycięską ścieżkę już w meczu z Austrią, która w piątek bez problemu uporała się z Łotwą, pokonując ją 6:0. Jerzy Brzęczek zdaje sobie sprawę, że wiele rzeczy nie funkcjonowało dobrze w poprzednim spotkaniu, dlatego liczy na ich poprawę już dzisiaj. Do tego mają przyczynić się również zmiany personalne w składzie, w tym nawet zmiana ustawienia.

Najważniejszą informacją jest to, iż na środek obrony powraca Kamil Glik. Obrońca AS Monaco był ostatnio kontuzjowany, ale w weekend trenował już wraz z resztą zespołu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zastąpi w zespole Michała Pazdana, który rozegrał nie najlepsze spotkanie ze Słowenią. Reszta defensywy pozostaje bez zmian, choć pojawił się pomysł, by z lewej strony wystawić lewonożnego zawodnika. Ostatecznie Brzęczek miał jednak uznać, że Maciej Rybus nie grał w meczach o stawkę ze względu na kontuzje, dlatego woli postawić na bardziej sprawdzonego i dobrze radzącego sobie Bartosza Bereszyńskiego.

W bramce niezmiennie ma wystąpić Łukasz Fabiański. Po ostatnim meczu pojawiło się wiele dyskusji czy faktycznie bramkarz West Hamu powinien być w podstawie kosztem golkipera Juventusu, Wojciecha Szczęsnego, ale selekcjoner miał podjąć decyzję, że to właśnie „Fabian” będzie jego podstawowym wyborem we wszystkich meczach eliminacyjnych.

Duże zmiany szykują się również z przodu. Podstawową jest zmiana ustawienia na 1-4-2-3-1 lub też 1-4-4-1-1, a to ze względu na to, iż wariant z dwójką napastników zupełnie się nie sprawdził. Będący pod formą Krzysztof Piątek zasiądzie na ławce rezerwowych, a Robert Lewandowski skupi się na grze z przodu, pełniąc mniej funkcji defensywnych.

Piątka zastąpi Dawid Kownacki, który zagra na skrzydle. Szansę na spróbowanie się w pierwszym składzie otrzyma również Krystian Bielik, który zrobił dobrą zmianę w poprzednim spotkaniu. Zawodnik Derby County zastąpi w składzie Mateusza Klicha.

Przewidywany skład na mecz z Austrią (początek o 20:45) prezentuje się następująco:

Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński - Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik - Dawid Kownacki, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski (w alternatywnym wariancie skrzydłowi mają zostać ustawieni bliżej środkowych pomocników, a Zieliński tuż za Lewandowskim).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy