Polska traci gola na kwadrans przed końcem. Błędy na własnej połowie [WIDEO]

2024-06-10 22:38:02; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Polska traci gola na kwadrans przed końcem. Błędy na własnej połowie [WIDEO] Fot. TVP Sport
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Polska straciła prowadzenie. Na Stadionie Narodowym Turcja wyrównała stan rywalizacji dzięki trafieniu Barışa Alpera Yılmaza.

Wydawało się, że ostatnie przygotowania do EURO 2024 uda się podsumować perfekcyjnie, dwoma zwycięstwami. W piątek gospodarze całkiem gładko ograli Ukrainę, lecz drużyna znad Bosforu postawiła zdecydowanie twardsze warunki.

Do przerwy „Biało-Czerwoni” prowadzili 1:0 po golu Karola Świderskiego, który wyjątkowo nie potrafił ucieszyć się ze sfinalizowanej akcji. Celebrację okupił kontuzją.

W drugiej połowie znacznie częściej do głosu dochodzili goście. Czarował między innymi wielki talent Realu Madryt Arda Güler, lecz skutecznie zatrzymywali go obrońcy i Wojciech Szczęsny.

Ostatecznie to Yilmaz okazał się zbawcą swojej reprezentacji. Cała akcja wyniknęła z błędu przy długim podaniu Wojciecha Szczęsnego do dobrze pilnowanego Sebastiana Szymańskiego. Turcy wyprowadzili szybki atak. Bramkarz Juventusu tylko patrzył, jak uderzenie skrzydłowego zza zasłony wtacza się do bramki.

Tuż przed doliczonym czasem gry przepięknym uderzeniem popisał się Nicola Zalewski. Prawdopodobnie Polska wygra z Turcją 2:1.