Polski klub chciał ściągnąć wielkiego Rivaldo. „To był główny cel właściciela”

Polski klub chciał ściągnąć wielkiego Rivaldo. „To był główny cel właściciela” fot. USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Ćwiąkała [YouTube]

Amaral przyznał w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą na jego kanale na YouTube'ie, że przed laty istniał pomysł ściągnięcia Rivaldo do Pogoni Szczecin.

Brazylijska Pogoń Szczecin Antoniego Ptaka to jeden z najbardziej zwariowanych projektów w historii polskiej piłki nożnej. Przedsiębiorca postanowił oprzeć rywalizujący w Ekstraklasie zespół na zawodnikach z południowoamerykańskiego kraju, tabunami ściągając stamtąd piłkarzy.

Najbardziej znanym pozyskanym przez niego graczem był Amaral, mistrz Brazylii z Palmeiras i Corinthians, który rozegrał 10 meczów w reprezentacji swojego kraju, a przed dołączeniem do Pogoni w 2006 roku występował też w Fiorentinie czy Beşiktaşie.

Jak się okazuje, Ptak chciał sprowadzić do Polski jeszcze większą gwiazdę, o czym w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą opowiedział sam 50-latek.

- Dowiedziałem się, że istnieje możliwość, że klub zakontraktuje Rivaldo i że będziemy grać tam razem. Ostatecznie stało się jednak tak, że tylko ja tam trafiłem. Był też Clêison, który rozegrał w Brazylii świetny sezon i też był wtedy całkiem znany. Batata, z którym graliśmy razem w Corinthians. Stworzono pewną bazę.

- Głównym celem właściciela było jednak ściągnąć do klubu Rivaldo, ale jego oczekiwania finansowe związane z kontraktem były bardzo wysokie. Być może Ptak byłby w stanie opłacić taki kontrakt, jakiego chciał Rivaldo, ale to byłoby duże ryzyko - powiedział Amaral.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy