Polski klub częścią City Football Group?!

Polski klub częścią City Football Group?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Dziennik Zachodni

„Dziennik Zachodni” podaje, że City Football Group jest zainteresowane nabyciem polskiego klubu.

Zgodnie z doniesieniami powyższego źródła spółka, do której należy Manchester City, rozważa zakup GKS-u Tychy.

Klub od pewnego czasu jest na sprzedaż. Poszukiwania inwestora potwierdzał już prezydent Tychów, Andrzej Dziuba. Przejęcie go przez nowy podmiot ma odciążyć budżet miasta, a także zapewnić zespołowi stabilność i rozwój. Jak na razie wstępne zainteresowanie takim ruchem wykazało kilka firm.

Wszystko wskazuje na to, że wśród nich jest właśnie City Football Group. W piątek przedstawiciele będącej w rękach Abu Dhabi United Group spółki mieli nawet pojawić się w Polsce. Zdaniem „Dziennika Zachodniego” sami zgłosili się oni do Tychów.

CFG to oczywiście nie tylko Manchester City. W jej skład wchodzą jeszcze m.in. New York City, Melbourne City, Yokohama Marinos, Club Atlético Torque oraz Girona. Kluby te ściśle współpracują z innymi zespołami. Zgodnie z zawartym porozumieniem partnerem MC jest na przykład NAC Breda.

GKS zajmuje w tym momencie jedenaste miejsce w tabeli I ligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy