Potrójna wymiana między PSG, Tottenhamem i Interem Mediolan?!

Potrójna wymiana między PSG, Tottenhamem i Interem Mediolan?! fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RMC Sport

Transfer Dele Allego do Paris Saint-Germain może wywołać efekt domina, w którym swój udział poza Tottenhamem i mistrzem Francji będzie miał też Inter Mediolan.

Jednym z głównych tematów transferowych tej zimy jest przyszłość Dele Allego. Słaby okres w barwach Tottenhamu i nie najlepsze relacje z José Mourinho, powodują, że wkrótce może opuścić on stolicę Anglii.

Już w lecie mówiło się o jego przeprowadzce. Wówczas najgłośniej było o nim w kontekście przeprowadzki do Paris Saint-Germain. Wtedy jednak do transakcji nie doszło.

Od tamtej pory wiele jednak się zmieniło. W tym miejscu należy nadmienić między innymi fakt, że trenerem mistrzów Francji nie jest już Thomas Tuchel, a Mauricio Pochettino.

Argentyńczyk może okazać się w tej sprawie kluczowy. Doskonale zna on bowiem Anglika z czasów, kiedy to on prowadził Tottenham. Ich ówczesne relacje były, co najmniej dobre.

Teraz obaj panowie mogą mieć okazję współpracować ze sobą ponownie, ale tym razem w PSG. Negocjacje między paryskim klubem, a „Kogutami”, idą rzekomo w dobrym kierunku. Media twierdzą natomiast, że mimo to, do realizacji daleka droga.

Ewentualny transfer ofensywnego pomocnika do Francji może wywołać efekt domina, w postaci innych ruchów. Poza wspomnianymi zespołami, w całej układance udział miałby wziąć Inter Mediolan.

Zespół prowadzony przez Antonio Conte jest bowiem zainteresowany usługami Leandro Paredesa. Argentyńczyk nie grał do tej pory w Paryżu zbyt wiele, dlatego też chętnie rozejrzałby się za innym pracodawcą.

Jeśli trafiłby do Włoch, byłby to jego powrót na Półwysep Apeniński. W przeszłości miał bowiem okazję przywdziewać trykoty AS Romy i Chievo Werona.

Miejsca na Giuseppe Meazza ustąpiłby mu w takim wypadku Christian Eriksen. Duńczyk nie zrobił w Serie A furory, dlatego też szuka dla siebie nowego klubu. Idealną opcją może być dla niego powrót do Tottenhamu.

Warto wspomnieć, że występował on w barwach londyńskiego klubu w latach 2013-2020, zanim minionej zimy postanowił przenieść się do Interu Mediolan.

Na przeprowadzenie wszystkich ruchów, kluby mają czas do 1 lutego. Wtedy to bowiem w większości państw Starego Kontynentu zamyka się okno transferowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy