POTWIERDZONE: AC Milan finalizuje transfer Ismaëla Bennacera

POTWIERDZONE: AC Milan finalizuje transfer Ismaëla Bennacera
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Ismaël Bennacer powinien w nadchodzących dniach sfinalizować swoje przenosiny do Milanu.

Przedstawiciele „Rossonerich” zabiegali o usługi reprezentanta Algierii już od kilku tygodni i zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektora sportowego Empoli, udało im się dopiąć swego.

Defensywny pomocnik być może jeszcze w rozpoczynającym się tygodniu przejdzie obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem długoterminowego kontraktu z ekipą z San Siro, która na jego sprowadzenie ma przeznaczyć 16 milionów euro.

- Pod względem taktycznym jest niezwykle interesującym piłkarzem. Do tego jest sympatyczny i kochany przez kolegów z zespołu. On chce dostać się na sam szczyt i wierzę, że to mu się uda. Teraz musi być nam wdzięczny, bo jesteśmy klubem, który nie boi się stawiać na młodych zawodników i pozwala im się rozwijać. Ja osobiście widzę w nim nowego Gennaro Gattuso, ponieważ jak on lubi walkę na boisku. Pamiętam występ Ismaëla przeciwko Fiorentinie, kiedy to po jednym ze starć rozcięto mu skórę na piszczelu. Zupełnie się tym nie przejął i wstał, aby odzyskać piłkę. Potem zostało mu założone siedem szwów. Fani na San Siro na pewno go pokochają, bo chcą widzieć w swojej drużynie piłkarzy, którzy walczą do ostatniego gwizdka sędziego - powiedział Pietro Accardi na łamach „Gazzetta dello Sport”.

AC Milan mógł sfinalizować transfer 21-letniego zawodnika znacznie wcześniej, ale musiał poczekać na odpowiedź Arsenalu, ponieważ „Kanonierzy” zastrzegli sobie prawo do odkupu Ismaëla Bennacera przy jego sprzedaży do „Azzurrich” w sierpniu 2017 roku. Klub z Londynu nie zdecydował się skorzystać z tej możliwości i dzięki temu drużyna z Włoch przeszła do konkretnych działań zmierzających do pozyskania najlepszego gracza i zdobywcy tegorocznego Pucharu Narodów Afryki.

Algierczyk w trakcie swojego pobytu w Empoli rozegrał w sumie 77 meczów, w których strzelił dwie bramki oraz zanotował siedem asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy