POTWIERDZONE: Cztery kluby walczą o Ndombélé. Jest jeden faworyt!

POTWIERDZONE: Cztery kluby walczą o Ndombélé. Jest jeden faworyt! fot. Olympique Lyon
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Tanguy Ndombélé wzbudza bardzo duże zainteresowanie na rynku transferowym i niewykluczone, że przed startem nowego sezonu przeniesie się do... Włoch.

Prezes Olympique'u Lyon stwierdził w rozmowie z „Tuttosport”, że chęć sprowadzenia utalentowanego środkowego pomocnika przejawiają cztery czołowe europejskie kluby.

Spośród nich żaden nie wysunął się na razie na czoło wyścigu o podpis 22-letniego zawodnika, ale sam działacz przyznał otwarcie, do którego zespołu chciałby sprzedać swojego piłkarza.

- Juventus chce pozyskać Ndombélé. To samą chcą uczynić jeszcze PSG, Manchester City i Manchester United. Jeżeli mam być szczery, to chciałbym zobaczyć Tanguya w Juventusie u boku Pjanicia, którego wytransferowaliśmy do Włoch i wciąż jestem do niego bardzo przywiązany. Zobaczymy jednak, co się stanie. Nie chcę rozmawiać o pieniądzach. Parametry ekonomiczne przy sprzedaży graczy są dla nas oczywiście priorytetem, ale jeżeli otrzymamy takie same oferty, to chciałbym, aby kupił go Andrea Agnelli (prezydent Juventusu - przyp. red.) - powiedział Jean-Michel Aulas.

Do tej pory w mediach mówiło się, że kwota odstępnego za czterokrotnego reprezentanta Francji może wynieść nawet 100 milionów euro. Każdy z wymienionych wyżej zespołów jest w stanie przeznaczyć taką sumę na pozyskanie środkowego pomocnika, ale z pewnością wolałby wydać na niego zdecydowanie mniej.

Tanguy Ndombélé strzelił dwie bramki oraz zanotował siedem asyst w dotychczas 44 rozegranych meczach dla Lyonu w tym sezonie i formalnie jest związany z tą drużyną do końca czerwca 2023 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy